Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Переддипломна практика *
Вступ

Переддипломна практика

Кафедра Iнформаційних технологій проектування

Автори курсу

Скрипник Т.К.
старший викладач

Манзюк Е. А.
к.т.н.
доцент

 

Практика є складовою частиною професійного, освітнього процесу і направлена на поглиблення та закріплення знань і вмінь одержаних студентами в процесі навчання, а також оволодіння системою професійних умінь і навичок та початковим досвідом професійної діяльності. Необхідною умовою формування майбутнього спеціаліста є самостійна робота студента, яка направлена на практичне використання та поглиблення теоретичних знань одержаних в університеті. Практика відіграє важливу роль у формуванні професійного рівня студента, який спеціалізуються в області інформаційних технологій і близьких до неї галузях. Виробнича практика є одним з найважливіших елементів навчального процесу, забезпечуючи зв'язок вузу із сучасним виробництвом і дозволяючи оцінити рівень готовності майбутніх фахівців до рішення інженерних завдань.

Для методичної організації навчального процесу розроблені методичні вказівки, які становлять собою робочу програму практики призначену для студентів спеціальності - Інформаційні технології проектування.

Професійна практика організується відповідно до Державного стандарту професійної освіти в частині Державних вимог до мінімуму змісту і рівню підготовки спеціалістів.

Програма розроблена на підставі навчального плану і робочих програм, затверджених Міністерством освіти і науки України для спеціальності "Інформаційні технології проектування".

У відповідності до діючого навчального плану практична підготовка студентів спеціальності – Інформаційні технологій проектування містить переддипломну практику.

Матеріали до виконання дипломного проекту студенти збирають на переддипломній практиці (лютий-березень).

Переддипломна практика студентів розглядається як передостанній етап процесу підготовки майбутніх висококваліфікованих фахівців і дає студентові реальну можливість узагальнити і систематизувати свої знання в області фундаментальних і прикладних наук і направити їх на самостійне рішення комплексу інженерно-технічних завдань в області інформаційних технологій проектування при виконанні випускної кваліфікаційної роботи - дипломного проекту конструкторсько-технологічного або науково-дослідного характеру.

Студенти завдяки практиці одержують можливість:

1. співставити свої очікування і реалії майбутньої професійної діяльності;

2. придбати відомості, необхідні для освоєння загальтехнічних і спеціальних дисциплін, а також розуміння своєї майбутньої спеціальності.

В результаті проходження практики студент знайомиться із сучасним станом підприємства і складає звіт за підсумками практики.

Практика для одержання початкових професійних навичок студентів проводиться в навчальних аудиторіях і інших учбово-допоміжних об'єктах навчального закладу, а також на підприємствах, установах і організаціях (за договорами). Практика може проводитися на підприємствах різних форм власності, технічного оснащення, рівня технології, організації і управління, які відповідають сучасним вимогам підготовки фахівця в області інформаційних технологій і цілком відповідають програмі практики.

Студенти, які уклали з підприємствами, установами, організаціями індивідуальний договір (контракт) про цільову підготовку, практику проходять на цих підприємствах, установах, які забезпечують виконання програми практики.

Місцями практики можуть бути інформаційні і комп'ютерні відділи підприємства зв'язані з проектуванням, розробкою і використанням комп'ютерних технологій, а також комп'ютерні лабораторії та кафедри університету. Допускається проходження практики в інших галузях господарства України, якщо характер робіт у цих галузях відповідає меті і задачам практики.

Контроль за проходженням практики, виконанням її програми, графіка здійснюється керівником практики від університету. Керівник практики контролює виконання програми та графіка, надає консультації з питань практики, забезпечує методичним матеріалом, видає індивідуальні завдання для закріплення теоретичних знань та практичних навичок.

Загальне керівництво практикою студентів покладається на висококваліфікованих фахівців підприємства, кожному з яких доручається група, яка не перевищує 10 чоловік.

Учбово-методичне керівництво практикою студентів здійснюється викладачами університету.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11