Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Редизайн і ремонт виробів *
Вступ

РЕДИЗАЙН І РЕМОНТ ВИРОБІВ

Кафедра Технології та конструювання швейних виробів

Автор курсу

Привала Валерій Олександрович
кандидат технічних наук
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1748.
Протокол № 10 від 22.06.2023р.
 

Дисципліна «Редизайн і ремонт втробів»є прикладною наукою, яка розглядає питання оновлення і ремонту одягу з метою приведення його у відповідність до напрямку моди, покращення якості і зовнішнього вигляду, продовження терміну експлуатації

На основі вивчення загальних понять з основ конструювання швейних виробів, матеріалознавства швейних виробів, окремих розділів хімії, технології виготовлення виробів, дисципліна розглядає технологію виготовлення верхнього одягу масового виробництва. Одержані знання студентами використовуються при відновленні одягу та швейних виробів, а також допоможуть активно впливати на розробку нових методів ремонту і оновлення виробів.

Метадисципліни- показати можливості продовження терміну експлуатації одягу, покращення його зовнішнього вигляду і навчити майбутніх фахівців самостійно розробляти способи оновлення і ремонту одягу.

Предмет дисципліни. Всебічна характеристика методів ремонту одягу та швейних виробів для подовження терміну їх експлуатації за рахунок своєчасного відновлення.

Завдання дисципліни.Розглянути технологію оновлення і ремонту пошкоджень деталей швейних виробів, оновлення і ремонту основних вузлів одягу, оновлення одягу в цілому, викроювання одягу для дітей із одягу для дорослих, що втратив споживчі властивості, надання їм кращого зовнішнього вигляду за рахунок додаткового оздоблення.

Зміст навчальної дисципліни. Види пошкоджень одягу, що потребують ремонту. Технологія підготовки одягу до ремонту. Технологія оновлення і ремонту основних вузлів одягу із різних матеріалів. Технологія підгонки одягу по фігурі. Шляхи оновлення одягу, що втратив споживчі вартості, для виготовлення нового одягу з оновленням і без оновлення асортименту. Шляхи покращення зовнішнього вигляду одягу за рахунок його оздоблення.

Результати навчання. Студент, який успішно завершив вивчення дисципліни, повинен: вміло використовувати понятійний апарат; уміти виконувати складання технологічної схеми і послідовності ремонту швейних виробів; визначати найбільш оптимальні методи ремонту і оновлення основних технологічних вузлів швейних виробів; характеризувати ступінь пошкоджень виробів; підбирати необхідні матеріали для ремонту і відновлення одягу із заданими параметрами; проектувати нові схеми і методи ремонту та відновлення виробів; виконувати ремонт одягу різної складності; розраховувати витрати матеріалів і часу для виконання якісного редизайну та ремонту швейних виробів.

Форми (методи) навчання: лекції (з використанням методів проблемного навчання і візуалізації); лабораторні заняття (з використанням методів комп’ютерного моделювання, тренінгів, майстер-класів, практикумів), самостійна робота (індивідуальні завдання).

Форми оцінювання результатів навчання: захист лабораторних робіт; презентація результатів виконання індивідуальних завдань; письмове опитування (тестування).

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11