Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Бізнес-економіка (для ЕК) *
Вступ

БІЗНЕС ЕКОНОМІКА

Кафедра Економіки підприємства і підприємництва

Автор курсу

Лук‘янова Валентина Вячеславівна
доктор економічних наук
професор
завідувач кафедри

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1459.
Протокол № 8 від 17.06.2021р.
 

Курс «Бізнес економіка» є однією із спеціальних дисциплін при підготовці кваліфікованих магістрів за освітньою програмою «Економічна кібернетика» спеціальності «Економіка».

Основна мета дисципліни – формування системи компетентностей та програмних результатів щодо основ бізнесу та підприємницької діяльності, оволодіння інструментарієм прийняття ефективних управлінських рішень з огляду на сучасні економічні реалії та ринкові умови. Вивчення дисципліни дає можливість здобувачам вищої освіти дослідити як на практиці створюється бізнес, які фактори обумовлюють його ефективність, які риси притаманні підприємцям, як здійснюється обґрунтування бізнес-ідеї тощо з використанням методичного апарату економічного діагностування. Ця сфера професійних робіт фахівця набуває особливого значення у період системних трансформацій економіки України. Для прийняття підприємствами стратегічних рішень у конкурентному середовищі потрібні якісно нові аналітичні обґрунтування.

Завдання вивчення дисципліни: формування у магістрів сучасного економічного мислення, системи спеціальних знань та практичних навичок у галузі генезису, проблем організації та функціонування бізнесу; обґрунтування бізнес-ідей, розробки стартапів для забезпечення ефективного управління бізнесом.

Предметом курсу є кількісна характеристика та якісна ідентифікація стану бізнесу за ринкових умов.

Студент, який успішно завершив вивчення дисципліни, повинен: уміти: діагностувати проблеми бізнесу та розробляти заходи щодо їх вирішення; оцінити конкурентоспроможність виду підприємництва; дослідити конкурентоспроможність продукції; здійснити аналітичну оцінку та діагностику конкурентного середовища підприємства; ініціювати і обґрунтувати бізнес-ідею; володіти понятійно-категоріальним апаратом щодо системи категорій та понять пов’язаних з бізнес-плануванням та створенням стартапів; розробляти та управляти соціально-економічними проєктами (стартапами) з урахуванням їх цілей, очікуваних соціально-економічних наслідків, ризиків, законодавчих, ресурсних та інших обмежень виконувати необхідні для складання економічних розділів планів розрахунки, обґрунтовувати їх і представляти результати роботи відповідно до прийнятих на підприємстві стандартів, створювати стартапи.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11