Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Бізнес планування *
Вступ

БІЗНЕС-ПЛАНУВАННЯ

Кафедра Економіки, менеджменту та адміністрування

Автори курсу

Назарчук Тетяна Валеріївна
кандидат економічних наук
доцент

Косіюк Олена Миколаївна
старший викладач

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1387.
Протокол № 8 від 17.06.2021р.
 

Належне створення, а в подальшому функціонування та розвиток кожного суб’єкта підприємницької діяльності, потребує детального планування, дієвим інструментом якого виступає процес бізнес-планування. Особливо при започаткуванні нового напряму, виду економічної діяльності чи створенні стратегічного підрозділу суб’єкта бізнесу важливе значення відводиться розробці бізнес-плану як детального попереднього аналізу та прогнозу перспектив підприємницького проекту. Особливо важливим є бізнес-планування підприємницької діяльності на сучасному етапі розвитку економіки, адже об’єктивно посилюється потреба в більш детальному та комплексному впровадженні сучасних елементів планування за для забезпечення життєздатності та планової конкурентоспроможності бізнесу.

Бізнес-план охоплює практично всі функціональні напрями суб’єкта господарювання, починаючи від детального опису технології бізнес-проекту і закінчуючи ґрунтовними фінансовими розрахунками ефективності підприємницької діяльності. Тому його розробка і контроль реалізації (в подальшому) значно сприяє як підвищенню ефективності, так і зниженню ризиків у започаткуванні нових напрямів підприємницької діяльності.

Програма курсу охоплює низку тем, що висвітлюють ключові аспекти планування діяльності підприємства та орієнтують студентів на творчу самостійну роботу, впорядкованої системи знань, необхідних для кваліфікованого проведення бізнес-планування на підприємстві.

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦІПЛІНИ

Метою вивчення дисципліни є формування у студентів теоретичних і практичних знань з прогнозування й планування підприємницької діяльності суб’єкта бізнесу.

У процесі вивчення курсу “Бізнес-планування” перед студентами ставиться завдання узагальнити економічний зміст показників, що вивчаються, прогнозувати і планувати підприємницьку діяльність суб’єкта бізнесу, вміти самостійно розбиратися у наявній економічній ситуації, вірно та раціонально підходити до вирішення комерційних проблем, приймати оперативні рішення з урахуванням знання показників економічної ефективності, доцільності інвестування.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен: вміти знаходити та оцінювати нові ринкові можливості, формулювати бізнес-ідеї; здійснювати пошук, збирання та аналіз інформації, розраховувати показники для обґрунтування розділів бізнес-плану; розробляти бізнес-план як в цілому, так і план маркетингової, виробничої, організаційної та фінансової діяльності як структурні елементи бізнес-плану; виявляти навички організаційного проектування; моделювати грошові потоки при реалізації бізнес-плану; оцінювати ризики і фінансові показники проектів; визначати перспективи розвитку організації/бізнес-проекту; виконувати дослідження індивідуально та/або в групі під керівництвом лідера; розробляти бізнес-плани різних типів та оцінювати ефективність проектів; застосовувати сучасні інформаційні технології та програмні засоби для автоматизації розрахунків при розробці бізнес-плану; демонструвати навички володіння інструментами розробки та презентації бізнес-планів створення/розвитку бізнесу.

Дистанційний курс складений у вигляді розгалуженої структури текстових документів. Він розбитий на теми, кожна з яких містить теоретичний матеріал, тест для самоконтролю і контрольні запитання. Перед початком вивчення тем дисципліни рекомендуємо ознайомитися із розділом “Рекомендації студенту”.

БАЖАЄМО УСПІХУ У ВИВЧЕННІ ДИСЦИПЛІНИ “БІЗНЕС-ПЛАНУВАННЯ ”!

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11