Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Управління проектами
Вступ
Програма навчання
Рекомендацiї
Оцiнювання
Лiтература

Управлiння проектами

Кафедра Економіки підприємства та підприємництва

Автор курсу

Пилипяк Олександр Валерiйович
к.е.н.
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 459.
Протокол № 9 від 25.05.2018р.
 

Посилення конкурентної боротьби, мінливість ринкового оточення будь-якої сучасної компанії чи організації потребують від них здатності швидко та ефективно реагувати на ці події реалізацією різноманітних проектів. Сьогодні навіть традиційне виробниче підприємство змушене займатися проектною діяльністю – це може бути проведення рекламних чи цінових акцій, розробка та виведення на ринок нового продукту або послуги, підготовка бізнес-плану для отримання банківського кредиту чи впровадження нової організаційної структури управління. Активно розвиваються проектно-орієнтовані фірми – у сфері консалтингових та аудиторських послуг, будівництва і ремонту, розробки програмного забезпечення, організації та проведення рекламних заходів та багато інших. Успіх найчастіше приходить до тих компаній, менеджери яких знають і свідомо використовують специфічні методи та інструменти управління проектами. І навпаки, ігнорування цих методів та інструментів, управління проектами за принципом «як прийдеться» спричиняються до значних фінансових проблем, втрати ринкових позицій. Ось чому провідні університети України і світу не тільки готують фахівців у цій сфері управління, а й включають у навчальні плани підготовки за різними спеціальностями курси з управління проектами. Вони стають невід’ємною складовою підготовки майбутнього керівника у будь-якій галузі діяльності, виступають ознакою рівня загальної культури управлінця.

Людство має справу з проектами з давніх-давен. Будівництво єгипетських пірамід, зведення Великої китайської стіни – це ті проекти, що у свій час були не менш значними, ніж проект «Mанхеттен» зі створення атомної бомби або проект «Аполлон» для доставки астронавтів на Місяць.

Проектна діяльність пронизує сьогодні всі сфери функціонування традиційного промислового підприємства: у маркетингу – це проекти маркетингових досліджень, рекламних акцій, виведення на ринок нових продуктів, завоювання нових ринків збуту; у дослідно-конструкторських підрозділах – це проекти розробки нових продуктів, технологій; у виробництві — проекти освоєння випуску нової продукції, технічного переозброєння, впровадження нових технологій; у збуті – проекти побудови торговельно-збутової мережі… Із входженням підприємств у ринок актуальними стають комплексні проекти їх реструктуризації з низкою субпроектів зі зміни продуктового портфеля, організаційної та виробничої перебудови, впровадження фінансового менеджменту, контролінгу тощо.

В процесі вивчення дисципліни “Управління проектами” студенти повинні ґрунтовно вивчити теоретичну та методологічну базу даного напряму діяльності.

Вивчення курсу “Управління проектами” передбачає розв’язання таких завдань:

- опанування методології управління проектами стосовно методів підготовки, експертизи й оцінки проектів;

- ознайомлення з головними концептуальними поняттями, методами та підходами, які використовують у вітчизняній та міжнародній практиці при управлінні проектами;

- удосконалення процесів прийняття рішень при розробці й реалізації проектів.

Опанування курсу дозволить студентам:

- здобути знання про найважливіші чинники і критерії, які враховуються на різних стадіях життєвого циклу проекту;

- виробити практичні навички щодо процедур, прийомів і методів, які використовуються міжнародними, державними та приватними організаціями при розробці та експертизі проектів;

- сформувати правильне економічне мислення у прийнятті проектних рішень;

- використовувати інформаційні технології і ЕОМ, автоматизувати процес управління проектами.

Метою викладання дисципліни є: надання знань та формування компетенцій щодо методів, техніки та інструментарію управління проектами в умовах функціонування ринкових відносин.

Завдання: сформувати у слухачів базові знання, закласти навички по усім групам компетенцій, що вимагаються від професійного проектного менеджера за міжнародними стандартами: технічні компетенції, поведінкові компетенції, контекстуальні (бізнес) компетенції. Ознайомити з процесами, інструментами та документами, що необхідні проектному менеджеру.

Предметом вивчення дисципліни є: методи і процеси управління проектами.

У результаті вивчення дисципліни студенти повинні:

Знати: основи управління реальними інвестиційними проектами в умовах ринкової економіки.

Вміти:

-формувати корпоративну методологію управління проектами;

-застосовувати стандарти управління проектами на підприємстві;

-проводити всебічну розробку проектів;

-здійснювати структуризацію проектів;

-розробляти календарний та інші плани проектів;

-формувати бюджети проекту;

-здійснювати контроль та моніторинг проектів;

-управляти ризиками в проектах;

-управляти якістю проектів;

-визначати пріоритети розвитку команди проекту тощо.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11