Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Моделювання технологічних процесів *
Вступ

Моделювання технологiчних процесiв

Кафедра Технології і конструювання швейних виробів

Автор курсу

Кошевко Ю.В.
кандидат технічних наук
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 373.
Протокол № 9 від 25.05.2018р.
 

В умовах ринкових відносин постійно зростають вимоги до рівня професійної підготовки інженерів-технологів. Інженер-технолог повинен не тільки швидко адаптуватись в умовах роботи підприємства, але і вирішувати технологічні задачі з використанням ЕОМ. Впровадження ЕОМ у різні сфери діяльності призводить до корінних змін технологій виробництва, до підвищення продуктивності праці та покращення її умов. На сьогодні у швейній галузі використовується система проектування технологічних процесів та операцій з створенням автоматизованих робочих місць (АРМ) технологів. Методика проектування технологічних процесів визначається особливостями самого технологічного процесу та способами автоматизації.

На заключному етапі підготовки студентів введена дисципліна “Моделювання технологічних процесів” (МТП). При її розробці враховані сучасні тенденції розвитку швейної галузі, інформатики та обчислювальної техніки. За основу взяті досягнення, набуті у області конструювання, технології виготовлення одягу, проектування технологічних процесів. Однією із фундаментальних дисциплін, що забезпечує МТП є “Основи інформатики та обчислювальної техніки”.

Мета дисципліни:

Висвітлити існуючі і перспективні методи моделювання технологічних процесів ті озброїти майбутніх фахівців необхідними знаннями з принципів та етапів моделювання для проектування раціональних технологічних процесів.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати:

- Сучасні методи та етапи моделювання технологічних процесів;

Вміти:

- Виконати декомпозицію виробничих та технологічних процесів;

- Вибирати напрямок моделювання технологічних процесів;

- Будувати математичні моделі технологічних процесів на основі блочно-модульного синтезу;

- Розробляти моделюючий алгоритм, на основі якого будувати машинну модель процесу, використовуючи мову Бейсік;

- Виконати імітаційні експерименти з моделлю;

- Скласти виробничо-технічну документацію за допомогою ЕОМ.

Дана дистанційна дисципліна розбита на теми, кожна з яких містить лекційний матеріал, тести для самоконтролю, контрольні запитання для виконання контрольної роботи, питання для підсумкового контролю для здачі екзамену. Перед початком вивчення тем рекомендуємо ознайомитися з розділом “Рекомендації студенту”

БАЖАЄМО УСПІХУ У ВИВЧЕННІ ДИСЦИПЛІНИ

“МОДЕЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ”.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11