Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Спецкомпозиція виробів *
Вступ

Спецкомпозиція виробів

Кафедра Технології та конструювання швейних виробів

Автор курсу

Троян Олександр Михайлович
кандидат технічних наук
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1020.
Протокол № 2 від 28.10.2015р.
 

Дисципліна «Спецкомпозиція виробів» є спеціальною дисципліною і покликана озброїти майбутніх спеціалістів – модельєрів-конструкторів знаннями і практичними навичками в образотворчому, прикладному і промисловому мистецтвах. Для успішного вивчення дисципліни необхідні знання в області малюнка, живопису, основ композиції, історії костюма, психології сприйняття кольору. Знання і навики, отримані студентами в результаті вивчення дисципліни необхідні для вирішення конкретних завдань, пов'язаних з художнім проектуванням костюма.

Особливість вивчення даної дисципліни полягає в тому, що всі питання, пов'язані з художнім проектуванням костюма розглядаються як стосовно швейних підприємств масового виготовлення одягу, так і до підприємств, що працюють за індивідуальними замовленнями. Слід зазначити, що роль останніх в сьогоднішніх умовах значно зростає.

Лабораторні заняття по даній дисципліні пов'язані з художнім проектуванням костюма різного призначення і асортименту для різних споживчих груп. Це дозволить студентам використовувати отримані знання в подальшій професійній діяльності.

Метою дисципліни «Спецкомпозиція виробів» є вивчення студентами теоретичних основ і придбання практичних навиків для виконання робіт в галузі художнього проектування одягу.

Завданнями дисципліни є вивчення особливостей художнього оформлення сучасного одягу з урахуванням його призначення та статево-вікової групи споживачів, а також розвиток образно-асоціативного мислення, необхідного для інноваційних вирішень проектування костюма.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен:

- володіти прийомами графічного зображення фігури людини в одязі різного призначення в різних техніках (олівцем та фарбами);

- знати закономірності формоутворення костюма різного призначення;

- уміти аналізувати конструктивну доцільність форм в проектуванні костюма;

- уміти орієнтуватись в трендах моди, стильових напрямах та уміло використовувати їх в проектній діяльності;

- уміти використовувати образно-асоціативний підхід до створення естетичного, виразного, стильного одягу, що допомагає відобразити індивідуальність носія і відповідає вимогам модних тенденцій.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11