Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Інформаційні системи і технології обліку *
Вступ

Iнформацiйнi системи i технологiї облiку

Кафедра Обліку та аудиту

Автор курсу

Васьковська
М. С.

ст.викладач

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 166.
Протокол № 9 від 25.05.2018р.
 

Назва дисципліни за навчальним планом спеціальності облік і аудит: "Інформаційні системи і технології обліку"

Принципи та вимоги ринкових відносин сьогодні поширилися на систему освіти. Це означає, що попит існує лише на випускників вищих навчальних закладів України, які обізнані з предметом своєї майбутньої діяльності і добре володіють сучасними інформаційними технологіями, що забезпечують виконання посадових обов'язків на відповідному рівні. Особливу роль у підготовці висококваліфікованих фахівців відіграють дисципліни, які знаходяться на перетині професійно - орієнтованої системи знань і сучасних інформаційних технологій. До такої категорії належить дисципліна "Інформаційні системи і технології обліку" (далі "ІСТО"), яку викладають у вищих навчальних закладах майбутнім фахівцям з обліку і аудиту. В останнє десятиліття тематична структура, інформаційне наповнення, як, власне, і сама назва дисципліни, неодноразово змінювалися. Необхідно підкреслити, що знання в галузі інформаційних систем і технологій є дуже динамічними, тому дисципліна постійно змінюватиметься і розвиватиметься.

Мета дисципліни "ІСТО": формування системи теоретичних і практичних знань у галузі побудови і функціонування інформаційних систем і комп'ютерної техніки та можливостей їх використання в обліку.

Завдання дисципліни „ІСТО”: визначення основ облікової інформатики, складу облікових задач, особливостей їх розв'язання в умовах використання різних технологій обробки економічної інформації, набуття вмінь виконувати постановку типових бухгалтерських задач, розробляти алгоритм їх розв’язання з використанням систем управління базами даних і пакетів прикладних програм.

Сьогодні фахівець з обліку і аудиту повинен мати уявлення про основи побудови й функціонування автоматизованих інформаційних систем бухгалтерського обліку, аналізу і аудиту; розуміти свою роль на всіх стадіях життєвого циклу автоматизованої інформаційної системи бухгалтерського обліку. Для того щоб правильно оцінити, обрати й ефективно використовувати програмні засоби в практичній діяльності, йому необхідно орієнтуватися на великому ринку інформаційних продуктів для бухгалтерського обліку, аналізу і аудиту. Бухгалтер повинен володіти технологією ведення обліку, аналізу і аудиту в комп'ютерному програмному середовищі. Отже, головним завданням дисципліни "ІСТО" є вивчення побудови і функціонування автоматизованих інформаційних систем бухгалтерського обліку, набуття вмінь виконувати постановку типових бухгалтерських задач та вільно працювати в середовищі повнофункціональної комп’ютерної системи.

Предметом даної дисципліни є конкретні господарські ситуації, що виникають при здійсненні господарської діяльності підприємств та засоби господарства в умовах функціювання інформаційних систем і пов'язані з діяльністю підприємств – обліково-аналітична інформація підприємства.

Враховуючи професійну орієнтацію дисципліни, навчання має теоретико-прикладний характер, основу якого складають формування відповідної системи облікових знань та їх відпрацювання на підставі використання конкретних господарських ситуацій, що виникають при здійсненні діяльності підприємств в умовах функціювання інформаційних систем. В результаті освоєння даного курсу передбачається:

· створення у сту­дентів впорядкованої системи знань про реальні можливості новітніх інформаційних технологій, формування бази для прийняття рішення, про оцінку необхідності та доцільності впровадження тих або інших інформаційних тех­нологій в практику управління;

· вивчення студентами архітектури забезпечувальних елементів систем обробки інформації, функціональних підсистем; набуття студентами навичок практичної роботи по забезпеченню інструментальними засобами комп’ютерних технологій інформаційного обслуговування управлінської діяльності;

· знання основ використання засобів інформаційних технологій на базі систем підготовки тек­стових документів, обробки економічної інформації на основі табличних процесорів, використання систем управління базами даних (СУБД), інтегрованих програмних пакетів, корпоративних інформаційних систем; комп’ютерних технологій інтелектуальної підтримки управлінських рішень.

Даний дистанційний курс навчання складений у вигляді розгалуженої структури текстових документів. Він розбитий на окремі модулі, кожен з яких складається із певних тем. В свою чергу кожна тема містить лекційний матеріал, контрольні запитання та тестовий матеріал для самоконтролю.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11