Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Економіка та організація інноваційної діяльності *
Вступ

Економiка та органiзацiя iнновацiйної дiяльностi

Кафедра Менеджменту

Автори курсу

Йохна Микола Антонович
канд. техн. наук
професор
завідувач кафедри

Стадник Валентина Василівна
професор
д-р екон. наук

Черномазюк Антоніна Григорівна
ст. викладач

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 26.
Протокол № 9 від 25.05.2018р.
 

Мета вивчення дисципліни: узагальнення досягнень світової і вітчизняної науки та практики управління інноваційними процесами і формування у студентів системи знань у сфері організації інноваційної діяльності та економічного обґрунтування інноваційних проектів, спрямованих на вдосконалення діяльності підприємства та його розвиток.

Навчальна дисципліна охоплює 9 тем, в яких розглядаються: теоретичні засади управління інноваційними процесами в ринковій економіці; надбання економічної теорії і практики у сфері інноваційної діяльності підприємств та організацій різних форм власності; основні засади інноваційної політики і стратегії фірми для досягнення ними технологічного і товарного лідерства; організація управління інноваційною діяльністю на підприємствах; напрямки оновлення техніко-технологічної бази підприємства та його продукції; особливості організаційних форм і методів впровадження результатів інноваційної діяльності; система регулювання і стимулювання інноваційних процесів, захисту інновацій; організаційно-економічний механізм фінансування інноваційних проектів; оцінка соціально-економічної ефективності результатів наукових досліджень.

Головним завданням вивчення “Економіки і організації інноваційної діяльності” як наукової дисципліни є отримання комплексу знань відносно економічного обґрунтування і вибору форм і методів організації інноваційної діяльності на підприємствах для забезпечення їх конкурентоспроможності в умовах мінливого зовнішнього середовища.

Головним завданням теоретичної підготовки є формування системних уявлень про сутність, особливості і форми організації інноваційної діяльності як невід’ємного елемента системи управління підприємством, що забезпечує життєздатність та ефективність його як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Оволодіння методологією обґрунтування ефективності інноваційних рішень, впровадження інноваційних проектів дасть змогу майбутнім економістам напрацьовувати економічно обґрунтовані рекомендації вищому менеджменту підприємства щодо відбору оптимальних з точки зору ресурсних можливостей інноваційних проектів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності підприємства та його продукції.

Дистанційний курс складений у вигляді розгалуженої структури текстових документів. Він розбитий на теми, кожна з яких містить теоретичний матеріал, тест для самоконтролю, вправи і контрольні запитання. Перед початком вивчення тем дисципліни рекомендуємо ознайомитися із розділом “Рекомендації студенту”.

БАЖАЄМО УСПІХУ У ВИВЧЕННІ ДИСЦИПЛІНИ “ ЕКОНОМІКА І ОРГАНІЗАЦІЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ”!

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11