Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Менеджмент організацій *
Вступ

Менеджмент органiзацiй

Кафедра Менеджменту

Автор курсу

Михальчик Леся Юріївна
старший викладач

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 29.
Протокол № 5-а від 22.04.2013р.
 

Мета викладання дисципліни. Вивчення дисципліни забезпечить оволодіння слухачами теорією та практикою результативного управління організацією у мінливих умовах соціально-економічного оточення на всіх стадіях життєвого циклу організації.

Завдання та предмет дисципліни.

Завдання вивчення дисципліни «Менеджмент організації» є формування у майбутніх фахівців сучасного системного мислення та комплексу спеціальних знань у галузі управління підсистемами організації на всіх стадіях її життєвого циклу у взаємозв'язку із зовнішнім середовищем. Результатом вивчення дисципліни є формування професійної компетентності фахівців щодо створення цілісної системи успішного управління організацією.

В результаті вивчення дисципліни «Менеджмент організацій» студент повинен

знати:

- теоретико-методологічні основи процесу управління організаціями;

- економічну сутність, характеристики і типи організацій, їх місце у системі національної економіки та роль у забезпеченні загального соціально-економічного розвитку складові зовнішнього та внутрішнього середовища організацій та їх взаємозалежність;

- способи узгодження пріоритетів та інтересів усіх учасників економічної діяльності;

- особливості менеджменту на основних етапах життєвого циклу організації;

- особливості формування механізмів управління організацією;

- способи підвищення конкурентоспроможності та ризикозахищеності організації;

- методи підвищення особистої ефективності менеджерів;

вміти:

- аналізувати чинники та динаміку бізнес-середовища організації;

- приймати фахові рішення у процесі організаційного інжинірингу;

- розробляти моделі управління підприємствами, моделі розвитку внутрішнього потенціалу та конкурентного статусу підприємства;

- координувати діяльність служб і підрозділів організації у функціональних сферах діяльності (управління фінансами, виробництвом, інноваціями, інвестиціями, персоналом, маркетингом тощо);

- застосовувати сучасні технології управління організаційними змінами і організаційною поведінкою персоналу;

- оцінювати ефективність розвитку організацій.

Курс «Менеджмент організацій» вивчається згідно з навчальним планом підготовки спеціалістів за спеціальністю «Менеджмент організацій та адміністрування». Програма курсу побудована з урахуванням системного, ситуаційного та функціонального підходів. Системний підхід передбачає вивчення організації як соціально-економічної системи, основними параметрами якої є цільове призначення, правові та нормативні засади діяльності, ресурси, процеси і структура, розподіл праці та ролей, соціальні відносини, що формують її організаційну культуру і забезпечують синергічний ефект діяльності. Ситуаційний підхід вказує на особливості використання правил і прийомів управлінської діяльності у певних управлінських ситуаціях, обумовлених впливом сукупності чинників зовнішнього та внутрішнього середовища організації. Функціональний підхід розглядає систему управління організацією як сукупність необхідних для її існування та розвитку функцій.

Навчальна дисципліна охоплює 9 тем, в яких розглядаються: сутність і методологічні основи менеджменту організацій, особливості управління організацією на різних етапах її життєвого циклу, описується організаційний механізм менеджменту організації, технологія здійснення організаційного інжинірингу та формування організаційного дизайну. Важливе місце у структурі курсу відводиться вивченню управлінських моделей і визначенню критеріїв їх вибору. Курс завершується розділом, присвяченим моделюванню поведінки керівника організації та формуванню його професійних навичок і вмінь, необхідних для ефективного керування організацією.

Дисципліна «Менеджмент організацій» базується на знаннях, отриманих студентами при вивченні курсів «Економіка підприємства», «Основи менеджменту», «Операційний менеджмент», «Основи маркетингу», «Управління персоналом», «Методи прийняття управлінських рішень» та інших управлінських дисциплін.

Вивчення дисципліни передбачає написання курсової або контрольної роботи (згідно навчального плану студента) і завершується іспитом.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11