Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Менеджмент *
Вступ

МЕНЕДЖМЕНТ

Кафедра Економіки та менеджменту промислових підприємств

Автори курсу

Тараненко Світлана Миколаївна
канд. техн. наук
доцент

Назарчук Тетяна Валеріївна
канд. екон. наук
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1460.
Протокол № 8 від 17.06.2021р.
 

Розвиток ринкових відносин в Україні супроводжується переосмисленням принципів і методів управління організаціями (підприємствами), які ведуть активну боротьбу за своє місце на ринку. Це передбачає широке залучення в управлінську практику надбань науки управління – менеджменту, і формування його ефективної системи на вітчизняних підприємствах.

Нові умови вимагають нових підходів до управління: на перший план виходять ринкові критерії ефективності, постійні зміни у зовнішньому середовищі змушують організації розробляти більш складні системи управління, застосовувати різноманітні інструменти, удосконалювати організаційну структуру управління тощо. Поява нових можливостей і небезпек породжує у системі менеджменту організації виникнення додаткових завдань і відповідних методів реагування залежно від напрямку цих змін. Але для того, щоб майбутні управлінці могли стати ефективними керівниками вони повинні мати певний багаж теоретичних знань з основ управління організаціями та вміти користуватися відповідним інструментарієм.

МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА РЕЗУЛЬТАТИ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ

Головною метою викладання дисципліни є формування у майбутніх менеджерів сучасного управлінського мислення та системи спеціальних знань у галузі менеджмент формування розуміння концептуальних основ системного управління організаціями; набутої умінь аналізу внутрішнього та зовнішнього середовища, прийняття адекватних |і управлінських рішень.

Завданням вивчення дисципліни є теоретична підготовка студентів з питань:

- сутності основних понять і категорій менеджменту та управління;

- принципів та функцій менеджменту;

- системи методів управління;

- змісту процесів та технології управління;

- основ планування, здійснення мотивування та контролювання;

- організації взаємодії та повноважень;

- прийняття рішень у менеджменті;

- інформаційного забезпечення процесу управління;

- керівництва та лідерства, стилів управління;

- етики і відповідальності у менеджменті;

- ефективності управління.

Результатом вивчення дисципліни є спроможність студентів з'ясовувати причинно-наслідкові зв'язки в організаціях, аналізувати й узагальнювати матеріал у певній системі, порівнювати факти на основі здобутих з різних джерел знань; робити посильний внесок в гармонізацію людських відносин; налагоджувати ефективні комунікації у процесі управління; розробляти технології з прийняття та реалізації управлінських рішень: структурувати завдання відповідно до чисельності та кваліфікації виконавців, визначити черговість робіт, розраховувати термін їх виконання; з урахуванням ділових та особистісних рис добирати виконавців, розподіляти завдання; здійснювати делегування; визначати та оцінювати ефективність менеджменту.

Дистанційний курс складений у вигляді розгалуженої структури текстових документів. Він розбитий на теми, кожна з яких містить теоретичний матеріал, тест для самоконтролю і контрольні запитання. Перед початком вивчення тем дисципліни рекомендуємо ознайомитися із розділом “Рекомендації студенту”.

БАЖАЄМО УСПІХУ У ВИВЧЕННІ ДИСЦИПЛІНИ “МЕНЕДЖМЕНТ”!

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11