Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Устаткування для виготовлення виробів *
Вступ

Устаткування для виготовлення виробiв

Кафедра Машин і апаратів

Автор курсу

Дапак Георгій Мефодійович
канд.техн.наук
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 356.
Протокол № 9 від 25.05.2018р.
 

Дисципліна “Устаткування для виготовлення виробів”, викладання якої ведеться для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за спеціальністю 6.09.1801.02 “Технологія та конструювання взуттєвих, шкіргалантерейних та лимарних виробів” на VI курсі денної або V курсі заочної (дистанційної) форми навчання і базується на знаннях отриманих з загальноосвітніх інженерних курсів

Сьогодні, коли у світі надзвичайно загострилась конкуренція навіть уявити собі успішну роботу будь-якого взуттєвого підприємства без обов’язкового врахування специфіки ринку просто не можливо. В сучасних умовах від виробника вимагається забезпечення протягом року випуску надзвичайно широкого спектру моделей взуття та інших виробів зі шкіри, які до того ж мають постійно змінюватись. Необхідність динамічного оновлення асортименту обумовлюється багатьма факторами тут і швидкоплинність моди, і потреба у надійному утримуванні свого сектору ринку, і багато іншого. Відповідно сучасне виробництво виробів зі шкіри характеризується прискореним освоєнням і випуском нових моделей, а також можливістю їх постійної оперативної зміни. Це, у свою чергу, потребує значного скорочення часу на технологічну підготовку виробництва. Крім того, типовим для сьогодення є суттєве зменшення розмірів партій виробів. Тому майбутні спеціалісти промисловості виробів зі шкіри поряд із ґрунтовними фаховими знаннями повинні мати і добру економічну та маркетингову підготовку, вільно розбиратися у особливостях сучасного устаткування, знати його технічні та технологічні можливості і бути підготовленими з багатьох інших предметів.

Одним з основних завдань спеціалістів-технологів є адаптація відомих варіантів технологічних рішень виготовлення конкретного виробу до умов підприємства, на якому вони працюють. Не стандартний, уніфікований підхід, а саме розробка оптимального технологічного маршруту для даного цеху конкретної фабрики, ось що повинен вміти робити майбутній інженер-технолог. Але це можливо здійснити лише добре знаючи потенціал сучасного обладнання, а не тільки його традиційну технічну характеристику. Саме знання технічних та технологічних можливостей устаткування, а також вміння відповідно переналагодити машину дозволить Вам досягти успіху. Інженеру-технологу також у кожному конкретному випадку слід вправно застосувати пристосування, а за їх відсутності вміти технічно грамотно поставити завдання механічним службам підприємства для їх виготовлення чи придбання. Отож, майбутні керівники виробництва, сміливіше і хай Вам щастить у житті та на професійній ниві.

Загальновідомо, що серцем будь-якого виробництва виробів зі шкіри є модельєр-конструктор. Без Вас, без Ваших творчих зусиль та знахідок не народиться жодна модель, не зігріє душу покупця чарівне, впірне та модне взуття, шкіргалантерейний виріб тощо. Дивлячись на Ваші розробки лишній раз переконуємось, що творчі можливості людини справді безмежні. Але хіба модельєру не потрібно знати технічні та технологічні можливості обладнання, що встановлено на його підприємстві. Якщо на це не зважати то усі Ваші недоспані ночі, творчі муки так і залишаться просто гарними картинками. Хіба цього Ви заслужили і прагнете? Ні і ще раз ні! Тож творчих Вам злетів майбутні творці прекрасного, перемог та успіхів в роботі і житті. А ми в міру сил і здібностей спробуємо Вам у цьому допомогти .

Пам’ятайте шановні колеги, що тільки творча співпраця модельєра-конструктора, технолога, механіка, маркетолога, постачальника, допоміжних служб і звичайно безпосереднього виконавця - робітника і є запорукою Вашого бізнесового успіху, а також розквіту Вашого підприємства і нашої рідної України.

І ще. Мабуть не слід забувати, що сьогодні часто-густо на малих підприємствах фахівець з вищою освітою одночасно виступає у багатьох іпостасях, він і інженер-технолог, і модельєр-конструктор, і спеціаліст-механік, і виконує безліч інших функцій. Отож шановні, давайте спробуємо відшліфувати бодай одну з граней Вашого успіху. Бо практика показує, що підприємцю без знань про технічні та технологічні можливості устаткування, як кажуть: “І не туди, і не сюди”.

Саме вдумливе і серйозне вивчення курсу “Устаткування для виготовлення виробів” відкриє Вам секрети сучасного обладнання для виготовлення виробів зі шкіри, дасть практичні навички в регулюванні устаткування, допоможе у його освоєнні і головне зніме упередження, що як правило, притаманне прекрасній половині людства перед його нібито непоборною складністю. Пам’ятаєте, як говорив імператор Наполеон: “Головне – це в’язатися у бій”. Тож до справи!

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11