Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Методи типового проектування одягу *
Вступ

Методи типового проектування одягу

Кафедра Технології і конструювання швейних виробів

Автор курсу

Славінська А.Л.
к.т.н.
доцент
професор
зав.кафедрою

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 370.
Протокол № 9 від 25.05.2018р.
 

Інтенсифікація процесу проектування одягу можлива за рахунок розгляду кожної нової моделі не як індивідуальної і проектованої заново, а як розробленої на основі використання типових і базових конструкцій.

Для цього необхідно володіти методологією виділення типових базових конструкцій з урахуванням випереджувальної стандартизації та прогнозу моди. Тому розглядаються питання інтенсифікації праці конструктора з урахуванням особливостей типового процесу проектування одягу на основі конструктивного прототипу з елементами модульного та комбінаторного синтезу.

Мета дисциплінивисвітлити існуючі і перспективні методи типового проектування одягу і озброїти майбутніх фахівців необхідними знаннями з методів уніфікації, випереджувальної стандартизації для проектування нових моделей одягу у вигляді конструктивно-уніфікованих рядів.

Завдання дисципліни – розглянути широке коло питань сучасного промислового проектування одягу з використанням основ конструкцій і сучасних комп’ютерних технологій в модульному синтезі модельних конструкцій.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен:

Знати – сучасні методи типового проектування одягу, методологію типового проектування одягу і схему проектних робіт, принципи класифікації конструкцій та методику виділення типових форм деталей швейних виробів, методику розробки модельних конструкцій виробів прийомами геометричної трансформації.

Вміти – виконати декомпозицію основи конструкції, вибирати вихідні дані для модульного синтезу; розробляти модельні конструкції, використовуючи прийоми геометричної трансформації і основних принципів стандартизації, уніфікації, технологічності і економічності; розраховувати показники оцінки рівня уніфікації; технологічності і економічності проектованих моделей одягу.

Дана дисципліна дистанційного навчання розділена на теми, кожна з яких містить лекційний матеріал, тести для самоконтролю, лабораторну роботу, запитання для виконання контрольної роботи і підсумкові контрольні тести для здачі заліку

Перед початком вивчення тем дисципліни рекомендуємо ознайомитись із розділом “Рекомендації студенту”.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11