Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Комплексний державний іспит на бакалавра за фахом *
Вступ

Комплексний державний iспит на бакалавра за фахом

Кафедра Технології і конструювання виробів із шкіри

Автор курсу

Либа В.П.
д.т.н.
професор
завідувач кафедри

 

ДЕРЖАВНИЙ КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ІСПИТ З ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ «БАКАЛАВР»

Напрям ”Легка промисловість”

спеціальність 6.091800 – “Взуття, шкіргалантерейні та лимарні вироби”

Відповідно до діючих Державних документів по вищій школі, освітньо-професійної програми та навчальних планів підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр" для взуттєвої галузі народного господарства України передбачена Державна атестація у вигляді комплексного державного іспиту Метою Державного іспиту є визначення рівня засвоєння студентами теоре­тичних знань зі спеціальних дисциплін та вміння їх застосовувати при вирішенні практичних питань та проблем з проектування виробів із шкіри. Державний іспит є одним із головних показників ефективності та результативності навчально-методичної та виховної роботи на кафедрі. Крім того, він виступає важливим засобом контролю і аналізу роботи викладачів кафедри, сприяє визначенню “слабких місць” в навчально-виховному процесі та розробки конкретних заходів по їх усуненню.

Програма Державного іспиту забезпечує можливість всебічно оцінити знання, вміння, практичних навичок, професійних та творчих навичок майбутнього фахівця, відповідність їх кваліфікаційним вимогам. Через це вона вміщує ключові питання з фундаментальних, професійно-орієнтованих та спеціальних дисциплін. Державний іспит для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр" охоплює такі дисципліни: "Малюнок і спецкомпозиція" "Основи прикладної антропології", "Матеріалознавство виробів", "Оснастка взуттєвого виробництва", "Основи конструювання виробів", "Основи технології виробів", "Основи технічної творчості та патентознавство", "Автоматизація виробничих процесів", "Інформаційне і методичне забезпечення САПР взуття", "Художнє проектування і моделювання виробів", "Переробка полімерів". Таким чином в іспиті врахована освітньо-кваліфікаційна характеристика та структурно-логічна схема підготовки бакалавра напряму "Легка промисловість" спеціальності 6.091800 – “Взуття, шкіргалантерейні та лимарні вироби”.

Підготовка до державного іспиту починається з перших лекцій і проводиться на протязі всього вивчення вказаних вище дисциплін. Державний іспит дає можливість з’ясувати як студенти засвоїли названі вище дисципліни, придбавши досвід роботи під час навчальних і виробничих практик, як вміють на етапі закінчення навчання з вибраної спеціальності висловлювати теоретичні питання, творчо застосовувати та інтегрувати їх щодо явищ конкретної діяльності. Однак все, що розглянуто вище, ні в якій мірі не зменшує значення безпосереднього підготовчого періоду перед складанням іспиту. Підготовчий період починається приблизно за два тижні до початку роботи державної екзаменаційної комісії. Перед іспитом провідні викладачі кафедри здійснюють начитку лекцій і проводять консультації, які в максимально стислій формі дозволяють студентам відновити мінімум інформації по вивченим дисциплінам. Необхідність відвідування студентами таких лекцій очевидна, оскільки їм дається розгорнута схема взаємозв’язків напрямків та взаємозалежностей всіх параметрів конструювання та підготовки виробництва, визначається найбільш важливі та складні теми, питання, показники кожної дисципліни, розглядаються концепції, методики та методологія їх рішення і інтерпретації. При начитці лекцій розглядаються всі сучасні методи і прийоми роботи конструктора на взуттєвому, шкіргалантерейному чи лимарному підприємстві. Відповіді на ключові питання програми містяться в темах до вказаних дисциплін, а також в основній та додатковій літературі.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11