Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Комплексний державний іспит на бакалавра за фахом *
Вступ

Комплексний державний iспит на бакалавра за фахом

Кафедра Екології

Автори курсу

Міронова Н.Г.
к. т. н.
доцент
завідувач кафедри

Штангрет В.П.
к. військ. н.
доцент

Артамонов Б.Б.
к. військ. н.
доцент

Білецька Г.А.
к. пед. н.
доцент

Юглічек Л.С.
к. біол. н.
доцент

Казімірова Л.П.
к. біол. н.
доцент

Троян Л.В.
к. біол. н.
старший викладач

Семенюк Н.В.
старший викладач

Єфремова О.О.
асистент

Грабовська Л.Л.
асистент

Матеюк О.П.
асистент

Гончар А.А.
асистент

 

ДЕРЖАВНИЙ КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ІСПИТ

для студентів спеціальності

6.070800 – “Екологія та охорона навколишнього середовища”

Державний кваліфікаційний іспит є підсумком наукової та професійної підготовки майбутніх екологів за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр”.

Метою комплексного кваліфікаційного іспиту є всебічна перевірка готовності майбутнього фахівця до виконання своїх професійних функцій.

Основою для визначення змісту державного іспиту є освітньо-професійна програма вищої освіти за професійним спрямуванням 6.070800 – “Екологія та охорона навколишнього середовища”.

Для присвоєння відповідної кваліфікації наказом ректора у встановленому порядку створюється державна екзаменаційна комісія.

Державна екзаменаційна комісія оцінює якісний рівень науково-теоретичної і практичної підготовки випускників, вирішує питання про присвоєння їм кваліфікації освітньо-кваліфікаційного рівня „бакалавр” та видачу відповідного державного документа, а також розробляє пропозиції щодо вдосконалення навчального процесу та поліпшення якості освітньо-професійної підготовки фахівців у вищому навчальному закладі.

Державний іспит проводиться в терміни, передбачені робочим навчальним планом. Розклад проведення державного іспиту і консультацій складається кафедрою екології та затверджується деканом факультету.

Державний екзамен проводиться на відкритому засіданні державної комісії за участю не менше половини її складу при обов’язковій присутності Голови комісії.

До складання державних екзаменів допускаються студенти, які виконали всі вимоги навчального плану.

Державний екзамен включає низку дисциплін в обсязі діючих навчальних програм, які об’єднані за блоками:

1. Моніторинг довкілля (гідрологія, метеорологія, ґрунтознавство, геологія, топографія, ландшафтна екологія).

2. Техноекологія (промекологія, моделювання та прогнозування стану довкілля, нормування антропогенного навантаження, біотехнологія, методи очистки та контролю якості води).

3. Організація управління в екологічній діяльності (природоохоронне інспектування, екологічна експертиза, екологічна безпека, банки екологічної інформації, економіка природокористування).

4. Загальна екологія та неоекологія (біологія, екологія людини, урбоекологія, радіоекологія, екологічна токсикологія, заповідна справа).

Державний екзамен проводиться за завданнями (екзаменаційними білетами), складеними кафедрою екології згідно з навчальними програмами і за методикою, визначеною вищім навчальним закладом.

Метод проведення екзаменів (письмове тестування, комп’ютерне тестування) визначається провідною кафедрою і затверджується Радою ІЗДН.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11