Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Виробнича практика *
Вступ

Виробнича практика «Вступ до фаху»

Кафедра Маркетингу

Автор курсу

Забурмеха Євгенія Михайлівна
к.е.н.
доцент

 

В умовах ринкової економіки змінюються та індивідуалізуються підходи щодо задоволення потреб споживачів на товари. Конкретні ринки стають дуже різноманітними за своєю структурою, тому сфера задоволення потреб людини має формуватися як динамічна й орієнтована на якість товару, його конкурентоспроможність, пошук шляхів збільшення прибутку. В цих умовах змінюються акценти діяльності фахівців, у тому числі товарознавців.

Підготовка товарознавців за новими навчальними планами враховує специфічні умови перехідного етапу економіки і надає можливість підготувати фахівців з достатніми товарознавчими та економічними знаннями.

Відповідно до Державного стандарту вищої освіти в Україні обов'язковим елементом освітньо-професійної підготовки студентів навчальних закладів усіх рівнів акредитації є практична підготовка. Зміст практики визначається вимогами, що викладені у «Варіативному компоненті освітньо-кваліфікаційної характеристики». Вона повинна відповідати освітньо-професійній програмі підготовки фахівця.

Навчальними планами підготовки бакалаврів напряму підготовки 030510 «Товарознавство і торговельне підприємництво» за професійним спрямуванням «Експертиза товарів та послуг» передбачається проходження студентами навчальної практики «Вступ до фаху».

Модуль для студентів дистанційної форми навчання з навчальної практики «Вступ до фаху» укладено відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого Міністерством освіти і науки України, Положення про проведення практичної підготовки студентів, затвердженого наказом ректора, Методичних рекомендацій щодо розробки наскрізної та робочої програми практики, наскрізної програми практики.

Мета навчальної практики «Вступ до фаху» - ознайомити студентів першого курсу напряму підготовки «Товарознавство і торговельне підприємництво» з майбутньою професією, її змістом та завданнями, забезпечити первинну психологічну професійну адаптацію, прищепити студентам любов до професії. Навчальна практика повинна розкривати студентам перспективи розвитку спеціальності та готувати їх до наступного вивчення дисциплін навчального плану.

Навчальною практикою «Вступ до фаху» передбачається надання студентам короткого огляду змісту освітньо-професійної програми фахівця відповідного професійного спрямування напряму підготовки «Товарознавство і торговельне підприємництво», а також ознайомлення із кваліфікаційними вимогами й основними видами і змістом діяльності, які викладено у варіативній частині освітньо-кваліфікаційної характеристики професійного спрямування, обраної студентом.

Головні завдання навчальної практики:

* прищепити любов до обраної професії;

* визначити місце і роль фахівців товарознавців на сучасному споживчому ринку;

* ознайомити студентів із професійними вимогами до майбутнього фахівця, необхідними практичними вміннями та навичками;

* розкрити сферу їх майбутньої професійної діяльності і перелік посад, які може обіймати фахівець з товарознавства;

* ознайомити із основними положеннями про організацію вищої освіти в Україні та її особливостями у Хмельницькому національному університеті, надати оглядову інформацію про Болонський процес;

* розкрити зміст навчального плану й основні складові навчального процесу студентів напряму підготовки «Товарознавство і торговельне підприємництво»;

* ознайомити із застосуванням новітніх інноваційних, комп'ютерних технологій, а також методів активізації навчання під час навчання на дистанційній формі і діагностики якості підготовки студентів.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11