Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Переддипломна практика *
Вступ

ПЕРЕДДИПЛОМНА ПРАКТИКА

Кафедра Фінансів та банківської справи

Автори курсу

Хрущ Н.А.
д.е.н.
професор

Михайловська І.М.
к.е.н.
професор

Квасницька Р.С.
к.е.н.
професор

Ларіонова К.Л.
к.е.н.
доцент

Форкун І.В.
к.т.н.
доцент

Матвійчук Л.О.
к.е.н.
доцент

Олійник А.В.
ст. викладач

 

Теоретична підготовка магістра повинна бути підкріплена практичними навичками використання отриманих знань у межах діяльності інститутів фінансового ринку або наукового процесу. Тому стандартами вищої освіти передбачена не тільки теоретична підготовка магістрів, а й здобуття практичних навичок під час проходження переддипломної практики.

Переддипломна практика, як важлива складова частина та завершальний етап навчально-виховного та науково-дослідного процесу підготовки магістрів у галузі управління та адміністрування за спеціальністю фінанси, банківська справа та страхування, має на меті оволодіння студентами сучасних методів та форм організації праці, формування вмінь і надбання практичних навичок самостійного виконання професійних завдань.

Переддипломна практика для магістрів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», у відповідності з навчальним планом, організовується кафедрою фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького національного університету.

Протягом практики студенти повинні продемонструвати вміння вирішувати фінансово-аналітичні та виробничі завдання відповідно до обраного профілю.

Метою практики є закріплення та поглиблення теоретичних знань, отриманих студентами в процесі навчання; набуття необхідних практичних та організаційних навичок самостійної роботи у сфері фінансів, банківської справи та страхування; ознайомлення з практичними аспектами виникнення, розгортання та розв’язку проблемної ситуації, яка є предметом дослідження при написанні магістерської дипломної роботи, а також отримання інформаційних матеріалів, необхідних для її виконання. Мета визначає наступні завдання переддипломної практики:

- ознайомлення з організаційною структурою установи та функціональним призначенням основних підрозділів;

- знати функції, права, обов'язки співробітників підрозділу за робочим місцем практики, характер роботи, що виконується;

- оволодіння методами аналізу та формування вихідної інформації щодо фінансово-господарської діяльності фінансових та нефінансових корпорацій;

- уміти аналізувати оперативну документацію, фінансову та статистичну звітність і визначати фінансовий стан корпорації;

- уміти працювати в команді з персоналом підрозділу, проявити комунікативні здібності, спроможність обґрунтовувати і брати на себе відповідальність за підготовку рішень в реальних виробничих ситуаціях;

- здобути практичні навики виконання обов'язків фахівця за однією з посад в межах наданих повноважень;

- розраховувати і аналізувати фінансово-економічні показники діяльності, визначати основні напрями вдосконалення фінансово-кредитної системи і механізму її функціонування;

- приймати управлінські рішення та розробляти комплекс заходів щодо підвищення ефективності фінансово-економічних операцій;

- узагальнити досвід, оцінити вплив на ефективність роботи установи зовнішніх і внутрішніх факторів, подати рекомендації щодо вдосконалення організації, структури і технології фінансової роботи;

- проводити наукові дослідження з профілю обраної теми магістерської дипломної роботи;

- зібрати, опрацювати і систематизувати необхідний матеріал для написання звіту з практики у відповідності із чинними вимогами;

- зібрати та узагальнити практичний матеріал для написання магістерської дипломної роботи.

Предметом переддипломної практики є організаційно-інформаційні засади фінансово-господарської діяльності інституційних одиниць секторів економіки різних форм власності та організаційно-правових форм.

Об’єктом (базою) переддипломної практики є інституційна одиниця, тобто економічна одиниця, яка здатна від власного імені володіти активами, приймати зобов’язання, брати участь в економічній діяльності та вступати в операції з іншими одиницями. Обрана студентом інституційна одиниця повинна відноситись до одного з цих секторів економіки України:

1) сектор нефінансових корпорацій уключає інституційні одиниці, що зазвичай зайняті виробництвом ринкових товарів і нефінансових послуг.

2) сектор фінансових корпорацій уключає інституційні одиниці, які зазвичай надають фінансові послуги, включаючи послуги із фінансового посередництва.

3) сектор загального державного управління включає інституційні одиниці, які, окрім виконання політичних функцій, регулювання економіки та перерозподілу доходу й багатства, надають послуги для індивідуального або колективного споживання головним чином на неринковій основі.

Переддипломна практика студентів освітнього рівня магістр проводиться згідно з робочими планами у терміни визначені деканатом.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11