Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Системи технологій у бізнесі *
Вступ

СИСТЕМИ ТЕХНОЛОГІЙ В БІЗНЕСІ

Кафедра Економіки менеджменту та адміністрування

Автор курсу

Гончарук Андрій Миколайович
кандидат економічних наук
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1498.
Протокол № 9 від 20.06.2022
 

В умовах ринкових відносин роль технологічного розвитку різко зростає. Своєчасна зміна технологій забезпечує конкурентоспроможність фірми, а правильна технологічна політика є основою її процвітання. Прогрес у розвитку продуктивних сил суспільства може бути здійснений лише шляхом революційного відновлення технологій.

Рівень технологій будь-якого виробництва здійснює вирішальний вплив на його економічні показники, тому необхідні достатні знання сучасних технологічних процесів.

У практичній діяльності менеджера, економіста і фінансиста технології є головним об’єктом для інвестицій. Саме за рахунок прибутку, отриманого від своєчасно і розумно вкладених у технологію фінансових коштів, забезпечується проведення ефективної соціально-економічної політики. Для того, щоб управляти виробництвом, аналізувати його господарську діяльність, визначати економічну ефективність науково-технічних розробок і їх практичне освоєння, вирішувати завдання кількісного і якісного розвитку матеріально-технічної бази виробництва за рахунок реалізації останніх досягнень науки і техніки, необхідно мати конкретне уявлення про саме виробництво, його структуру, передові технологічні процеси. Без знання конкретних технологій, технологічних можливостей того або іншого процесу, видів виготовленої продукції менеджер не може забезпечувати якісне виконання поставлених перед ним завдань.

Аналіз конкретних прогресивних технологій у різних галузях господарства дозволить розширити уявлення про них, одержати знання про їхню специфіку та особливості виробництва.

Метою викладання навчальної дисципліни «Системи технологій у бізнесі»: формування у студентів необхідних теоретичних знань з економічних основ технологічного розвитку, особливостей протікання і аналізу технологічних процесів різних галузей промисловості та пріоритетного напрямку їх розвитку.

Завдання дисципліни. Ознайомлення студентів з особливостями одержання і галузями ефективного використання різноманітної продукції, що виробляється в Україні; формування у студентів технологічного мислення; надання теоретичних знань з основ техніки, побудови виробничих і технологічних процесів та їх класифікації; вивчення основних техніко-економічних показників, раціональної організації виробничих процесів; навчити студентів робити аналіз ефективності впровадження різних технологій у виробничий процес, давати техніко-економічну оцінку як окремих технологічних процесів, так і певних виробництв.

Результати навчання. Студент, який успішно завершив вивчення дисципліни, повинен: вміло використовувати понятійний апарат з фаху; володіти теоретичними знаннями з економічних основ технологічного розвитку, розуміти особливості одержання і ефективного використання галузями різноманітної продукції, що виробляється в Україні.; Уміти складати технологічні схеми основних виробничих процесів; виявляти внутрішньогалузеві та міжгалузеві виробничі зв’язки; виявляти рівень матеріало-, енерго- та трудоємності виробництва; показувати економічну ефективність впровадження новітніх технологій в окремі галузі і підгалузі;

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11