Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Технологічний аудит *
Вступ

Технологічний аудит

Кафедра Менеджменту

Автор курсу

Савченко О.В.
кандидат економічних наук
доцент
(savchenko@khnu.km.ua)

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1736.
Протокол № 10 від 22.06.2023р.
 

Шановні студенти!

Ви розпочинаєте вивчення курсу «Технологічний аудит».

Начальна дисципліна направлена на формування у студентів цілісної системи знань про сутність та методологію проведення технологічного аудиту, трансфер технологій як необхідну передумову технологічного аудиту, розробку звітів та формування висновків за результатами аналізу.

Для більш ефективного функціонування, технології, що використовуються підприємством, повинні бути ефективними, надійними, такими, що забезпечують успішне функціонування усіх підрозділів підприємства, бути передовими та відкривати нові перспективи розвитку. Результатами проведення технологічного аудиту можуть бути: винайдені резерви підвищення техніко-економічних показників існуючих схем та обладнання підприємства, розрахунок економічно оптимальної продуктивності існуючого обладнання та підприємства в цілому, рекомендації стосовно найбільш раціональних шляхи її підвищення, надання апробованих технічних рішень, тощо.

Завдання дисципліни полягає в отримання комплексу знань щодо цілей, завдань технологічного аудиту на підприємстві, варіантів методик його запровадження, знання процесів реалізації, формування звітів по проведенню технологічного аудиту, а також вивченню сучасного вітчизняного та зарубіжного досвіду реалізації різних типів технологічного аудиту. Курс дисципліни охоплює також ознайомлення з проведення технологічно-брокерських подій як заходів, на яких відбувається трансфер технологій.

Предметом дисципліни є сукупність методів аналізу та синтезу інформації, на основі яких розробляються рекомендації та формується звіт.

В результаті вивчення курсу «Технологічний аудит» студенти повинні знати та уміти:

1. Знати сутність понять технологічний аудит, а також зв’язані з ним поняття трансферу технологій та комерціалізації технологій.

2. Відрізняти та чітко характеризувати об’єкти технологічного аудиту.

3. Знати методику здійснення технологічного аудиту за окремим елементами та в цілому.

4. Уміти пояснити зв'язок між технологічним аудитом та трансфером технологій та знати значення останнього.

5. Розуміти сутність поняття технологічно-брокерської події та вміти пояснити значення даного явища для технологічного аудиту.

6. Вміти оформляти необхідні для здійснення технологічного аудиту документи, зокрема, технологічні профілі та звіти.

7. Знати особливості проведення технологічного аудиту підприємствами різних сфер діяльності.

Даний курс складається з системи тем, тестового контролю, питань для підсумкового контролю, переліку базових літературних джерел.

Перед початком вивчення тем дисципліни рекомендуємо ознайомитися з розділом «Рекомендації слухачу».

Бажаємо успіху у вивченні курсу!

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11