Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Системи бізнес-аналітики *
Вступ

СИСТЕМИ БІЗНЕС-АНАЛІТИКИ

Кафедра Обліку, аудиту та оподаткування

Автори курсу

Рзаєва Т.Г.
кандидат економічних наук
доцент

Рзаєв Г.І.
кандидат економічних наук
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1466.
Протокол № 9 від 20.06.2022
 

1. Мета викладання дисципліни. Дисципліна «Системи бізнес-аналітики» є однією зі спеціальних дисциплін і тому займає провідне місце у підготовці бакалаврів з спеціалізації економіка та аналітика бізнесу. Сучасні бізнес-аналітики повинні володіти знаннями, навичками, компетентностями для здійснення економічного аналізу та ефективного забезпечення результативного функціонування систем аналітики бізнесу всіх рівнів господарювання

Отже, мета дисципліни – набуття знань щодо здійснення бізнес-аналізу, з метою своєчасного виявлення загроз й небезпек для функціонування господарюючих суб’єктів у бізнес-середовищі та підтримати максимально ефективне та стабільне їх функціонування та подальший розвиток за умов нестабільної економіки.

1. Завдання дисципліни:

* формування у студентів систематизованих знань по організації бізнес аналізу та своєчасне виявлення можливих напрямів виникнення небезпек щодо функціонування підприємства за показниками фінансової звітності;

* розвинути уміння використовувати відповідну інформацію фінансової, статистичної звітності, та інших джерел для ефективного функціонування систем аналітики бізнесу та своєчасного вирішення аналітичних задач;

* сформувати у бізнес-аналітиків вміння щодо здійснення об’єктивної оперативної оцінки результативності та ефективності функціонування суб’єктів господарювання.

Предмет дисципліни: є результати діяльності господарюючих суб’єктів та їх підрозділів, а також інших господарських формувань, спрямована на досягнення максимальних результатів за мінімальних витрат.

Зміст навчальної дисципліни Системи аналітики бізнесу: предмет, об’єкт, завдання, перспективи. Системи аналітики бізнесу та їх інформаційне забезпечення. Система аналітики оцінки фінансового стану господарюючого суб’єкта. Система аналітики бізнесу за витратно-доходними характеристиками та оцінка ефективності його функціонування. Система аналітики обсягів виробництва, реалізації продукції (робіт, послуг) та оцінка маркетингової діяльності підприємства. Система аналітики собівартості за статтями та елементами витрат. Система аналітики стану та ефективності використання виробничих ресурсів господарюючих суб’єктів бізнесу. Система аналітики узагальнених характеристик результативності функціонування господарюючих суб’єктів бізнесу за показниками фінансової звітності.

2. В результаті вивчення дисципліни студент повинен:

Після вивчення дисципліни «Системи бізнес-аналітики» студент має досягти таких результатів навчання (сукупність знань, умінь, навичок, компетентностей):

* уміти: використовувати національні та міжнародні стандарти (нормативні документи) у професійній (обліковій, аудиторській, податковій, аналітичний) діяльності з метою визначення загроз функціонування підприємству; приймати обґрунтовані рішення за умов недотриманням інформаційної безпеки; застосовувати раціональні методи пошуку, відбору та використання необхідної для роботи інформації, здійснювати перевірку і класифікацію джерел щодо виникнення потенційних загроз за об’єктами виникнення ризику; здійснювати дослідницьку та інноваційну діяльність в галузі аналізу, моніторингу, менеджменту аудиту для забезпечення ефективності функціонування підприємства; розробляти стратегії поведінки бізнес-аналітиків з метою мінімізації ризиків; вміти демонструвати впевненість і самостійність при вирішенні практичних проблем і прийнятті управлінських рішень щодо підтримки ефективності та результативності діяльності підприємства.

- володіти: теоретичними основами, методологією, інформаційною базою та практикою функціонування систем аналітики бізнесу на рівні суб’єкта господарювання.

- бути здатним: досліджувати та аналізувати господарсько-виробничі ситуації з метою своєчасного виявлення можливих загроз бізнесу для забезпечення максимально ефективного функціонування підприємства; своєчасно розробити та прийняти систему управлінських рішень за об’єктами виникнення небезпек діяльності підприємства та забезпечити перспективи подальшого його стійкого розвитку у майбутньому.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11