Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Аналітичне оцінювання діяльності суб'єктів господарювання *
Вступ

АНАЛІТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮІВННЯ

Кафедра Економіки підприємства і підприємництва

Автори курсу

Лук‘янова В.В.
докт. екон.наук
проф.
завідувач кафедри

Головач Т.В.
старший викладач

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1455.
Протокол № 8 від 17.06.2021р.
 

Метою вивчення дисципліни є ознайомлення студентів із методи та прийоми оцінювання господарських ситуацій за даними підприємства; обчислення інтенсивності динаміки техніко-економічних показників у розрізі об’єктів аналітики; визначення резервів та формування рекомендацій щодо їх використання; узагальнення результатів оцінювання та розробку системи заходів щодо покращення діяльності; застосовування аналітичного та методичного інструментарію для обґрунтування пропозицій та прийняття управлінських рішень різними економічними агентами.

Задачі вивчення дисципліни – ознайомлення студентів з питаннями застосування базових методів аналізу та проведення аналітичного оцінювання усіх напрямів діяльності і окремих господарських операцій.

Вивчення дисципліни дасть можливість студентам опанувати певний обсяг теоретичних і методологічних знань у сфері аналітичного оцінювання діяльності суб’єктів господарювання.

Результати навчання. Студент, який успішно завершив вивчення дисципліни, повинен: вміло використовувати інформаційну базу аналізу, методи та прийоми його здійснення; оцінити будь-які господарські ситуації за даними підприємства; обчислити інтенсивність динаміки техніко-економічних показників у розрізі об’єктів аналітики; визначити резерви та надати рекомендації щодо їх використання; узагальнити результати оцінювання та розробити системи заходів щодо покращення діяльності; застосовувати аналітичний та методичний інструментарій для обґрунтування пропозицій та прийняття управлінських рішень різними економічними агентами; проводити аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання, визначати функціональні сфери, розраховувати відповідні показники, які характеризують результативність їх діяльності; вміти аналізувати процеси державного та ринкового регулювання соціально-економічних і трудових відносин; застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати; вміти використовувати дані, надавати аргументацію, критично оцінювати логіку та формувати висновки з аналітичних текстів з економіки.

Вивчаючи дисципліну, крім лекційного матеріалу, студенти повинні використовувати додаткову спеціальну літературу, рекомендовану програмою курсу, Закони України, Постанови Верховної Ради та інші нормативні документи.

Даний дистанційний курс навчання складений у вигляді розгалуженої структури текстових документів. Він розбитий на теми, кожна з яких у свою чергу містить лекційний матеріал, тест для самоконтролю, вправи і контрольні запитання. Перед початком вивчення тем дисципліни рекомендуємо ознайомитись з розділом «Рекомендації студенту».

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11