Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Теорія інвестування *
Вступ

Теорія інвестування

Кафедра Економіки підприємства і підприємництва

Автор курсу

Пилипяк О.В.
кандидат економічних наук
доцент

 

“Теорія інвестування”

Посилення конкурентної боротьби, мінливість ринкового оточення будь-якої сучасної компанії чи організації потребують від них здатності швидко та ефективно реагувати на ці події реалізацією різноманітних інвестицій. Сьогодні навіть традиційне виробниче підприємство змушене займатися інвестиційною діяльністю – це може бути проведення рекламних чи цінових акцій, розробка та виведення на ринок нового продукту або послуги, підготовка бізнес-плану для отримання банківського кредиту чи впровадження нової організаційної структури управління. Активно розвиваються проектно-орієнтовані фірми – у сфері консалтингових та аудиторських послуг, будівництва і ремонту, розробки програмного забезпечення, організації та проведення рекламних заходів та багато інших. Успіх найчастіше приходить до тих компаній, менеджери яких знають і свідомо використовують специфічні методи та інструменти управління інвестиціями. І навпаки, ігнорування цих методів та інструментів, управління інвестиціями за принципом «як прийдеться» спричиняються до значних фінансових проблем, втрати ринкових позицій. Ось чому провідні університети України і світу не тільки готують фахівців у цій сфері управління, а й включають у навчальні плани підготовки за різними спеціальностями курси з теорії інвестування. Вони стають невід’ємною складовою підготовки майбутнього керівника у будь-якій галузі діяльності, виступають ознакою рівня загальної культури управлінця.

В процесі вивчення дисципліни “Теорія інвестування” студенти повинні ґрунтовно вивчити теоретичну та методологічну базу даного напряму діяльності.

Вивчення курсу “Теорія інвестування” передбачає розв’язання таких завдань:

* опанування методології управління інвестиціями стосовно методів підготовки, експертизи й оцінки проектів;

* ознайомлення з головними концептуальними поняттями, методами та підходами, які використовують у вітчизняній та міжнародній практиці при інвестиційній діяльності;

* удосконалення процесів прийняття рішень при розробці й реалізації інвестицій.

Опанування курсу дозволить студентам:

* здобути знання про найважливіші чинники і критерії, які враховуються на різних стадіях життєвого циклу проекту;

* виробити практичні навички щодо процедур, прийомів і методів, які використовуються міжнародними, державними та приватними організаціями при розробці та експертизі проектів;

* сформувати правильне економічне мислення у прийнятті інвестиційних рішень;

* використовувати інформаційні технології і ЕОМ, автоматизувати процес управління інвестиціями.

Метою викладання дисципліни є: надання знань та формування компетенцій щодо методів, техніки та інструментарію інвестування в умовах функціонування ринкових відносин.

Предметом вивчення дисципліни є: методи і процеси інвестування.

У результаті вивчення дисципліни студенти повинні:

Знати: основи теорії інвестування в умовах ринкової економіки.

Вміти:

-формувати корпоративну методологію управління інвестиціями;

-застосовувати стандарти управління проектами на підприємстві;

-проводити всебічну розробку інвестицій;

-формувати бюджети інвестицій;

-оцінювати ефективність реальних та фінансових інвестицій.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11