Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Аналітичне оцінювання та управління фінансовими результатами діяльності підприємства *
Вступ

АНАЛІТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РЕЗУЛЬТАТАМИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Кафедра Економіки підприємства і підприємництва

Автори курсу

Лук‘янова В.В.
доктор економічних наук
професор
завідувач кафедри

Головач Т.В.
старший викладач

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1457.
Протокол № 8 від 17.06.2021р.
 

Метою вивчення дисципліни є ознайомлення студентів із процедурами аналітичного оцінювання та управління фінансовими результатами на підприємстві, одержання ними навичок класифікації і групування витрат в залежності від сфер застосування, оцінки релевантності витрат, ознайомлення з методами калькулювання собівартості продукції на різних підприємствах; оцінювання будь-якого виду діяльності суб’єкта господарювання; управління фінансовими результатами окремих видів діяльності; розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері економічного управління (управління витратами та фінансовими результатами).

Задачі вивчення дисципліни – формування у студентів навичок з питань управління фінансовими результатами на підприємствах, аналізу і оптимізації витрат у різних управлінських ситуаціях, оцінювання різних видів діяльності.

Вивчення дисципліни дасть можливість студентам опанувати певний обсяг теоретичних і методологічних знань у сфері оцінювання і управління фінансовими результатами.

Результати навчання. Студент, який успішно завершив вивчення дисципліни, повинен: вміло використовувати інформаційну базу оцінювання та управління результатами діяльності; оцінити будь-який вид діяльності суб’єкта господарювання; демонструвати навички управління фінансовими результатами окремих видів діяльності; застосовувати різні методи калькулювання собівартості і підходи у формуванні цін та продукцію; розробляти бюджети різних рівнів у розрізі видів діяльності суб'єктів господарювання; застосовувати аналітичний та методичний інструментарій для обґрунтування пропозицій та прийняття управлінських рішень різними економічними агентами; проводити аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання, визначати функціональні сфери, розраховувати відповідні показники, які характеризують результативність їх діяльності; вміти використовувати дані, надавати аргументацію, критично оцінювати логіку та формувати висновки з наукових та аналітичних текстів.

Вивчаючи дисципліну, крім лекційного матеріалу, студенти повинні використовувати додаткову спеціальну літературу, рекомендовану програмою курсу, Закони України, Постанови Верховної Ради та інші нормативні документи.

Даний дистанційний курс навчання складений у вигляді розгалуженої структури текстових документів. Він розбитий на теми, кожна з яких у свою чергу містить лекційний матеріал, тест для самоконтролю, вправи і контрольні запитання. Перед початком вивчення тем дисципліни рекомендуємо ознайомитись з розділом «Рекомендації студенту».

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11