Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Теорія та історія фінансів, банківської справи та страхування *
Вступ

ТЕОРІЯ ТА ІСТОРІЯ ФІНАНСІВ, БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ ТА СТРАХУВАННЯ

Кафедра Фінансів, банківської справи та страхування

Автор курсу

Іжевський Павло Григорович
кандидат економічних наук
доцент

 

Динамічний розвиток ринкової економіки, вплив глобалізаційних процесів на національну економіку потребує високопрофесійних фахівців у всіх галузях економіки, здатних швидко, ефективно і адекватно реагувати на зміни виробничої ситуації. Зокрема це стосується сфери фінансів, банківської справи та страхування. Потреба в реформуванні української економіки вимагає наявності фахівців, що здатні швидко адаптуватися до нових умов, із випередженням ставитися до змін у діяльності суб’єктів господарювання та бути достатньо компетентними у виконанні поставлених завдань.

Вища економічна освіта може сформувати саме такі навички завдяки використанню найсучасніших інтерактивних методів навчання з високим ступенем інтеграції у реальне економічне середовище на основі теоретико-еволюційного підходу.

Модуль «Теорія та історія фінансів, банківської справи та страхування» розроблений для забезпечення адаптації студентів першого курсу до процесу навчання саме на спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» і формування у них базового розуміння дисциплін циклу професійної підготовки – це індивідуалізована підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних ефективно вирішувати пріоритетні й актуальні питання у сфері банківської діяльності.

Теоретичний матеріал курсу доповнюється конкретними прикладами та схемами, згрупований для кращого розуміння в табличному форматі. На основі теоретичного курсу сформовані тести і завдання для самостійного виконання, робота над якими допоможе студентам засвоїти поданий навчальний матеріал та набути необхідних професійних компетенцій.

Результати навчання даної дисципліни:

Студент, який успішно завершив вивчення дисципліни, повинен: вміло демонструвати здатність до діагностики стану фінансових систем на основі сучасних фінансових концепцій; визначати, обґрунтовувати та брати відповідальність за професійні рішення в сфері фінансів, банківської справи та страхування за допомогою окреслених напрямків розвитку фінансових теорій, в тому числі на основі фінансових концепцій парадигми «Асиметричної інформації»; бути здатним підтримувати належний рівень знань та постійно підвищувати свою професійну підготовку використовуючи теоретичні та історичні аспекти розвитку банківської справи, страхування, функціонування бірж; характеризувати події економічного життя та давати їм соціально-економічну оцінку на основі альтернатив діючій світовій моделі фінансової системи.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11