Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Фізика з основами теплотехніки *
Вступ

Фізика з основами теплотехніки

Кафедра Фізики та електротехніки

Автори курсу

Голонжка Василь Миколайович
кандидат фізико-математичних наук
доцент
завідувач кафедрою

Дроздовський Володимир Броніславович
кандидат фізико-математичних наук
доцент

Ткачук Андрій Васильович
старший викладач

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1293.
Протокол № 8 від 18.06.2020р.
 

Мета і завдання вивчення курсу

Мета і завдання дисципліни: встановити основні закони або принципи, за допомогою яких можна пояснити всі відомі явища з розглядуваного кола, а також передбачити нові.

Предмет фізики з основами теплотехніки: дослідження найпростіших і водночас найзагальніших форм руху матерії, зокрема фізичних законів і явищ які слугують підґрунтям теплотехніки.

Завдання дисципліни: дати студентам основи достатньо широкої підготовки в області фізики, що дозволить майбутнім інженерам орієнтуватись в потоці наукової і технічної інформації і забезпечить їм можливість використовувати фізичні принципи в тих областях, в яких вони спеціалізуються, зокрема застосовувати фізичні закони у галузі теплотехніки, також формуванню у студентів наукового мислення і наукового підходу до проведення експериментальних досліджень.

В результаті засвоєння матеріалу дисципліни, студент повинен

знати: основні фізичні закони і границі їх застосування.

вміти:

1) аналізувати фізичні явища та процеси;

2) оцінювати характерні розміри й визначати масштаб явищ та процесів;

3) установлювати зв’язок між фізичними величинами

4) застосовувати фізичні закони для вирішення професійних задач.

Отримати навички: використання законів фізики для описання і прогнозування природних явищ, застосування фізичних методів в спеціальних галузях науки і техніки з якими буде мати справу майбутній спеціаліст, зокрема в теплотехніці.

Результати навчання. Студент, який успішно завершив вивчення дисципліни, повинен: вміло використовувати понятійний апарат; аналізувати фізичні явища та процеси; будувати фізичні моделі і оцінювати основні характеристики процесів; встановлювати зв’язок між фізичними величинами; використовувати основні фізичні закони і встановлювати границі їх застосування у професійній діяльності.

Курс фізики складає основу теоретичної підготовки інженерів всіх рівнів кваліфікації і, поряд з курсами вищої математики і інформатики грає роль фундаментальної фізико-математичної бази, без якої неможлива успішна діяльність інженера будь-якого профілю.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11