Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Організація обліку на підприємствах державного сектору *
Вступ

Організація обліку на підприємствах державного сектору

Кафедра Обліку, аудиту та оподаткування

Автор курсу

Фесун Ірина Юріївна
кандидат економічних наук
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1361.
Протокол № 8 від 17.06.2021р.
 

Обов’язковою умовою євроінтеграційних процесів в Україні є модернізація державних фінансів, націлена на підвищення ефективності урядування та забезпечення їх прозорості. Невід’ємним компонентом модернізації виступає реформування системи обліку в державному секторі. Зазначені процеси обумовлюють зростання рівня відкритості облікових систем суб’єктів державного сектору, застосування інноваційних технологій в облікових процесах, кардинальні зміни в організації обліку. При цьому чільне місце серед пріоритетів перспективного розвитку організації обліку в державному секторі посідає запровадження якісно нової системи підготовки кадрів бухгалтерських служб суб’єктів державного сектору та підвищення їхнього статусу й ефективності діяльності.

Відповідно, пропонований Вашій увазі дистанційний курс «Організація обліку на підприємствах державного сектору» має на меті підвищення рівня професійної компетентності магістрантів спеціальність «Облік і оподаткування» шляхом формування системи знань з теорії та практики організації обліку в державному секторі економіки, навичок з організації облікових робіт на рівні окремих груп суб’єктів державного сектору, планування розвитку бухгалтерського обліку в державному секторі та оцінки ефективності впроваджених заходів.

Основними завданнями курсу є:

? визначення місця обліку в державному секторі у національній системі бухгалтерського обліку України, основних факторів макро- та мікро облікового середовища суб’єктів державного сектору;

? вивчення принципів, методів та інструментів організації обліку за різними напрямами роботи структур державного сектору,

? критичний аналіз впливу системи елементів організації обліку на управління суб’єктом державного сектору та прийняття рішень.

Навчання потребує високого ступеню самоорганізації та орієнтоване на формування у студентів професійних компетентностей для вирішення конкретних завдань в процесі практичної діяльності, пов’язаної з організацією обліку суб’єктів державного сектору. Тому даний дистанційний курс має розгалужену тематичну структуру, послідовне опанування інформаційних матеріалів якої становить передумову формування стійкої системи знань у площині організації обліку в державному секторі. Наполегливо рекомендуємо ознайомитися з розділом «Рекомендації» перед початком вивчення дисципліни.

Згідно з вимогами освітньої програми магістранти мають здобути

компетентності:

? здатність обирати ефективні системи організації управління бухгалтерії суб’єктів державного сектору;

? здатність здійснювати організацію облікового процесу в державному секторі економіки;

? здатність використовувати облік як інформаційне забезпечення і одночасно потужний інструмент управління та прийняття економічно обґрунтованих рішень в державному секторі.

Програмні результати навчання:

? знання принципів, методів, інструментарію організації бухгалтерського обліку на підприємствах державного сектору економіки;

? вміння здійснювати організацію облікового процесу різних суб’єктів державного сектору, обирати ефективні системи організації облікової діяльності;

? вміння складати організаційні регламенти та розпорядчі документи про організацію обліку й облікову політику суб’єктів державного сектору.

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 120 годин (4 кредити ЄКТС).

Бажаємо успіхів в освоєнні курсу «Організація обліку на підприємствах державного сектору»!

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11