Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Цифрова економіка *
Вступ

ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА

Кафедра Кафедра автоматизованих систем та моделювання в економіці

Автор курсу

Овчиннікова Олена Русланівна
кандидат економічних наук
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1464.
Протокол № 9 від 20.06.2022
 

Метою дисципліни є набуття теоретичних знань, прикладних навичок та умінь вирішення професійних завдань, що виникають в різних сферах цифрової економіки. Що дасть змогу підготувати висококваліфікованих і конкурентоспроможних фахівців, які володіють сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями і практичними навичками необхідними для розв’язання складних спеціалізованих завдань щодо поглиблення цифровізації економіки з використанням елементів штучного інтелекту. Здатність впроваджувати інноваційні технології виробництва інформаційних продуктів та послуг, підвищення якості інформаційного обслуговування користувачів бібліотек та архівів. Володіти знаннями і розуміння наукових засад організації, модернізації, впровадження новітніх технологій в інформаційній, бібліотечній та архівній діяльності.

Завдання полягає в цілеспрямованому формуванні у майбутніх фахівців знань і професійних компетентностей, необхідних для управління економічними об’єктами в процесі їх цифровізації, та впровадження цифрових технологій в секторах промисловості, бізнесі та державному управлінні для підвищення їх ефективності, конкурентоздатності, забезпеченні сталого національного розвитку, зростанні обсягів виробництва високотехнологічної продукції та благополуччя населення України.

Завдання вивчення дисципліни передбачає наступне:

- навчити у логічній послідовності базових понять цифрової економіки, її особливостям;

- навчити визначати специфічні риси Четвертої промислової революції;

- навчити правильно застосовувати методичний інструментарій визначення базових технологій Індустрії 4.0;

- навчити розумінню векторів впровадження концепції Індустрії 4.0;

- ознайомити з роллю держави в становленні та розвитку цифрової економіки;

- виробити навички практичного застосування Інтернет речей;

- ознайомити з прикладами впровадження промислового Інтернет речей;

- ознайомити з можливостями та перспективи створення Штучного інтелекту;

- розкрити можливості прийняття управлінських рішень за допомогою системи Штучного інтелекту;

- виробити вміння використання моделі Big Data в бізнес-процесах;

- навчити визначати переваги та проблеми цифрових платформ;

- виробити навички ведення Електронного бізнесу та Електронної комерції.

Освоєння дисципліни дасть можливість виробити здатність впроваджувати інноваційні технології виробництва інформаційних продуктів та послуг, підвищить якість інформаційного обслуговування користувачів бібліотек та архівів. Мати здатність оцінювати можливості застосування новітніх інформаційно-комп’ютерних технологій для вдосконалення технологій виробництва інформаційних продуктів та послуг. Мати здатність адаптуватися до нових ситуацій та приймати обґрунтовані рішення.

Визначати стратегічні пріоритети та аналізувати особливості місцевих, регіональних, національних та глобальних стратегій соціокультурного розвитку. Бути здатним забезпечувати суспільство та окремі соціальні групи якісною щодо змісту, форми та впливу культурною та медійною продукцією. Уміти формувати програми та проекти, обґрунтовувати показники їх результативності, оцінювати можливі затрати та впливи на представників різних соціальних груп та регіон в цілому.

Перевагами випускників програми є володіння глибокими знаннями та навиками створення новітніх цифрових технологій (електронне урядування, електронні розрахунки та транзакції, хмарні обчислення, блокчейн) та методів інтелектуального аналізу даних (Data Mining, Big Data, машинне навчання, штучний інтелект.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11