Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Логістична інфраструктура товарного ринку *
Вступ

Логістична інфраструктура товарного ринку

Кафедра Маркетингу і торговельного підприємництва

Автор курсу

Андрушкевич З.М.
кандидат економічних наук
доцент

 
  Курс сертифiкований.
Сертифiкат № 1417.
Протокол № 8 від 17.06.2021р.
 

В сучасних умовах розвитку економічних виробничих систем, активізації конкурентної боротьби на ринку товарів та послуг все більшого значення набуває логістика, і зокрема, розвиток логістичної інфраструктури. Адже саме функціонування останньої, здатне забезпечити той неперервний ланцюг, по якому протікатимуть всі необхідні логістичні операції з матеріальними потоками. Будь-яке підприємство має свою організаційну структуру та специфічний економічний механізм спрямований на забезпечення взаємних інтересів товаровиробників та споживачів продукції.

Логістична інфраструктура відіграє базову роль у формуванні та розвитку ринкових відносин, тому її дослідження є особливо актуальним. Логістична інфраструктура – це сукупність елементів, що виконують важливі логістичні завдання і забезпечують здійснення логістичних процесів. Такими завданнями є: складування продукції, за допомогою складських будівель та споруд; переміщення продукції, за допомогою транспортних і маніпуляційних засобів; захист продукції, за допомогою системи пакування, що поза тим дає можливість модернізації транспортних засобів; передача та перетворення інформації логістичних процесів.

Дисципліна «Логістична інфраструктура товарного ринку» є дисципліною професійної підготовки і займає одне з провідних місць у підготовці фахівців освітнього рівня «бакалавр» за спеціальностями: 075 «Маркетинг» за освітньо-професійною програмою «Маркетинг» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» за освітньо-професійною програмою «Управління торговельним бізнесом і комерційна логістика».

Метою викладання дисципліни є оволодіння студентами базових уявлень та теоретичних знань з логістичної інфраструктури товарного ринку, а також набуття практичних вмінь і навичок управління технологічними процесами, використання методичного інструментарію виявлення проблем логістичної інфраструктури та розробки і реалізації окремих завдань.

Завданнями вивчення навчальної дисципліни є:

* формування системного уявлення про логістичну інфраструктуру України та окремих суб’єктів господарювання;

* розвиток практичних навичок і компетенцій, освоєння конкретних методик розрахунку параметрів логістичної інфраструктури товарного ринку, пропускної здатності інфраструктурних об’єктів, провізної здатності транспортних засобів, сучасних тенденцій розвитку транспорту і зв’язку;

* формування комплексних логістичних рішень на основі опису реальних виробничих ситуацій вітчизняних та зарубіжних підприємств – суб’єктів логістичної інфраструктури;

* прискорення адаптації майбутніх фахівців до практики логістичної діяльності в Україні.

Результати навчання. Студент, який успішно завершив вивчення дисципліни, має: досконало володіти професійною термінологією та основними поняттями з логістичної інфраструктури товарного ринку; знати і вміти застосовувати у практичній діяльності сучасні принципи та технології функціонування об’єктів логістичної інфраструктури; планувати й здійснювати власні дослідження у сфері логістичної інфраструктури, аналізувати їх результати; розробляти й приймати рішення, спрямовані на забезпечення ефективного управління об’єктами логістичної інфраструктури.

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11