Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Кваліфікаційна робота *
Вступ

КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА

Кафедра Фінансів, банківської справи та страхування

Автори курсу

  Хрущ Ніла Анатоліївна
доктор економічних наук
професор
завідувач кафедри

  Квасницька Раїса Степанівна
доктор економічних наук
професор

  Доценко Інна Олексіївна
кандидат економічних наук
доцент

  Ларіонова Катерина Леонідівна
кандидат економічних наук
доцент

  Матвійчук Леся Олексіївна
кандидат економічних наук
доцент

  Приступа Людмила Анатоліївна
кандидат економічних наук
доцент

  Форкун Ірина Валеріївна
кандидат технічних наук
доцент

 

Формою атестації здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» є публічний захист (демонстрація) кваліфікаційної роботи, тобто результату виконання індивідуального завдання, яке передбачає самостійне розв’язання складної задачі або комплексної проблеми у сфері фінансів, банківської справи та страхування, що супроводжується проведенням досліджень та/або застосуванням інноваційних підходів та характеризується невизначеністю умов і вимог. Кваліфікаційна робота має засвідчити рівень професійної підготовки випускника, вміння застосовувати для розв’язання практичних завдань здобуті в закладі вищої освіти знання, професійні компетенції, продемонструвати здатність критично та креативно мислити, аргументувати власні позиції щодо виконаного випускного дослідження.

Метою кваліфікаційної роботи є застосування набутих у процесі навчання теоретичних знань і практичних навичок для самостійного розв’язання складного спеціалізованого завдання та проблеми у галузі фінансів, банківської справи та страхування на підставі критичного аналізу та узагальнення існуючої інформації з обраної проблематики, проведення власних досліджень та формування рекомендацій для розв’язання спеціалізованого завдання та проблеми.

Під час її написання студент має удосконалити навички правильної постановки спеціалізованого завдання та проблеми, обґрунтування їх актуальності, формулювання мети і завдань дослідження, побудови логічного плану і оптимальної структури, роботи з літературними джерелами та статистичною інформацією, аналізу та оцінки різних аспектів діяльності підприємства (організації чи установи), обґрунтування власних узагальнень, висновків і пропозицій. Виконання кваліфікаційної роботи передбачає оволодіння студентами системою загальних та спеціальних компетентностей, а саме:

а) загальних:

– ЗК01. Здатності до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

– ЗК04. Здатності спілкуватися іноземною мовою.

– ЗК05. Навичок використання інформаційних та комунікаційних технологій.

– ЗК08. Здатності до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

– ЗК12 Здатності працювати автономно.

б) спеціальних (фахових, предметних):

– ФК01. Здатності досліджувати тенденції розвитку економіки за допомогою інструментарію макро- та мікроекономічного аналізу, оцінювати сучасні економічні явища.

– ФК03. Здатності до діагностики стану фінансових систем (державних фінансів, у тому числі бюджетної та податкової системи, фінансів суб’єктів господарювання, фінансів домогосподарств, фінансових ринки, банківської системи та страхування).

– ФК04. Здатності застосовувати економіко-математичні методи та моделі для вирішення фінансових задач.

– ФК05. Здатності застосовувати знання законодавства у сфері монетарного, фіскального регулювання та регулювання фінансового ринку.

– ФК10. Здатності визначати, обґрунтовувати та брати відповідальність за професійні рішення.

– ФК12. Здатності організовувати та здійснювати роботу відповідно до функціональних особливостей інституційних одиниць секторів економіки України, оцінювання результативності їх діяльності, вироблення та ухвалення рішень із забезпечення та підвищення її ефективності.

Виконання кваліфікаційної роботи передбачає набуття у здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» програмних результатів навчання, а саме:

– ПР05. Володіти методичним інструментарієм діагностики стану фінансових систем (державні фінанси, у т.ч. бюджетна та податкова системи, фінанси суб’єктів господарювання, фінанси домогосподарств, фінансові ринки, банківська система та страхування).

– ПР08. Застосовувати спеціалізовані інформаційні системи, сучасні фінансові технології та програмні продукти.

– ПР09. Формувати і аналізувати фінансову звітність та правильно інтерпретувати отриману інформацію.

– ПР10. Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання економічних даних, збирати та аналізувати необхідну фінансову інформацію, розраховувати показники, що характеризують стан фінансових систем.

– ПР12. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у фінансовій сфері діяльності.

– ПР13. Володіти загальнонауковими та спеціальними методами дослідження фінансових процесів.

– ПР14. Вміти абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик фінансових систем, а також особливостей поведінки їх суб’єктів.

– ПР15. Спілкуватись в усній та письмовій формі іноземною мовою у професійній діяльності.

– ПР17. Визначати та планувати можливості особистого професійного розвитку.

– ПР19. Виявляти навички самостійної роботи, гнучкого мислення, відкритості до нових знань.

– ПР21. Розуміти вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

– ПР.24. Організовувати та здійснювати роботу відповідно до функціональних особливостей інституційних одиниць секторів економіки України.

– ПР.25. Оцінювати результативність діяльності окремих інституційних одиниць різних секторів економіки України, виробляти й ухвалювати рішення щодо забезпечення та підвищення її ефективності.

Кваліфікаційна робота здобувача вищої освіти першого (бакалаврського) рівня повинна бути результатом роботи, що проводиться самостійно, і яка представляє оригінальні дослідження та критичний аналіз. Виконання роботи сприяє розвитку в студента навичок самостійного пошукового дослідження, умінь застосовувати існуючі науково-методичні підходи до розрахунку фінансових і економічних показників на практиці. Основними завданнями кваліфікаційної роботи є:

– перевірка теоретичних знань і методичного апарату, яким володіє студент;

– удосконалення навичок самостійної роботи з інформаційними джерелами (законодавчою, інструктивною та нормативною базою, науковою спеціальною літературою у т.ч. іноземними мовами, матеріалами глобальних інформаційних мереж, даними статистичної і фінансової звітності);

– загальнонаукове обґрунтування інструментарію (методів, прийомів і засобів) вирішення визначених завдань та проблеми;

– використання набутих студентом навичок для формування вмотивованих і виважених висновків, рекомендацій і пропозицій на основі результатів дослідження;

– вироблення вміння відстоювати свою точку зору за допомогою переконливих аргументів у ході захисту кваліфікаційної роботи перед членами Екзаменаційної комісії.

Кваліфікаційна робота має відповідати вимогам вищої школи, мати логічний, доказовий, аргументований характер і відповідати таким вимогам: містити глибокий самостійний аналіз досліджуваної теми, містити науковий аналіз предмета дослідження; результати особисто проведених комплексних досліджень та аналіз прикладних завдань у сфері фінансів, банківської справи та страхування відповідно до узагальненого об’єкта дослідження; містити обґрунтовані реальні пропозиції щодо вдосконалення різних аспектів професійної діяльності відповідно до предмета дослідження; бути належно оформленою і мати всі необхідні супровідні документи. Публічний захист кваліфікаційної роботи є обов’язковою процедурою для здобуття першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

БАЖАЄМО УСПІХУ ПРИ ВИКОНАННІ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ!

© Хмельницький нацiональний унiверситет
29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11