Хмельницький нацiональний унiверситет 
 Комп’ютерна графіка
Лабораторна робота: Створення одномісячного календарю за допомогою графічного редактора Photoshop CS6

Adobe Photoshop (укр. “Едоуб Фотошоп”) — графічний редактор, розроблений і поширюваний фірмою Adobe Systems. Цей продукт є лідером ринку в області комерційних засобів редагування растрових зображень, і найвідомішим продуктом фірми Adobe. Часто цю програму називають просто Photoshop (Фотошоп). В наш час Photoshop доступний на платформах Mac OS X/Mac OS Microsoft Windows, iOS і Android.

Попри те, що спочатку програма була розроблена як редактор зображень для поліграфії, в наш час вона широко використовується і у веб-дизайні. У більш ранній версії була включена спеціальна програма для цих цілей — Adobe ImageReady, яка була виключена з версії CS3 за рахунок інтеграції її функцій в сам Photoshop, а також включення в лінійку програмних продуктів Adobe Fireworks, що перейшло у власність Adobe після придбання компанії Macromedia.

Photoshop тісно пов`язаний з іншими програмами для обробки медіафайлів, анімації та іншої творчості. Спільно з такими програмами, як Adobe ImageReady (програма скасована у версії CS3), Adobe Illustrator, Adobe Premiere, Adobe After Effects і Adobe Encore DVD, він може використовуватися для створення професійних DVD, забезпечує засоби нелінійного монтажу і створення таких спецефектів, як фони, текстури і т. д. для телебачення, кінематографу і всесвітньої павутини. Основний формат Photoshop, PSD, може бути експортований і імпортований всіма програмними продуктами, переліченими вище. Photoshop CS підтримує створення меню для DVD. Спільно з Adobe Encore DVD, Photoshop дозволяє створювати меню або кнопки DVD. Photoshop CS3 у версії Extended підтримує також роботу з тривимірними шарами.

Через високу популярність Photoshop підтримка його формату файлів, PSD, була реалізована в його основних конкурентів, таких, як Macromedia Fireworks, Corel PHOTO-PAINT, Pixel image editor, WinImages, GIMP, Jasc Paintshop Pro і т. д.

Photoshop підтримує такі колірні моделі або способи опису кольорів зображення (в нотації самої програми — режим зображення):

· RGB

· LAB

· CMYK

· Grayscale

· Bitmap

· Duotone

· Indexed

· Multichannel

Підтримується обробка зображень, як з традиційною глибиною кольору (8 біт, 256 градацій яскравості на канал), так і з підвищеною (16 біт, 65536 відтінків в кожному каналі). Можливе збереження у файлі додаткових елементів, як то: направляючих (Guide), каналів (наприклад, каналу прозорості — Alpha channel), шляхів обтравки (Clipping path), шарів, що містять векторні і текстові об`єкти. Файл може включати колірні профілі (ICC), функції перетворення кольору (transfer functions).

Перша версія з`явилася в 1987 році. Її створив студент університету Мічігану Томас Нолл (Thomas Knoll) для платформи Macintosh. Він назвав її Display, але в 1988 році перейменував її в ImagePro. У вересні 1988 Adobe Systems купила права на програму, залишивши розробником Томаса Нолла (Thomas Knoll). У наступному (1989 році) році програму перейменували в Photoshop. У 1990 році з`явився Photoshop 1.0 Photoshop 8.0, датований жовтнем 2003 рік, має назву Photoshop CS, так як почав ставитися до нової лінійки продуктів компанії Adobe Systems - Creative Suite.

Photoshop v.10.0, датований квітнем 2007 року, має назву «Photoshop CS3». Абревіатура «CS3» означає, що продукт інтегрований в третю версію пакету програм «Adobe Creative Suite». У попередніх продуктах — Photoshop CS і CS 2, c метою відмінності від колишніх версій і зміцнення приналежності до нової лінійки продуктів, був змінений символ програми: замість зображення ока, яке було присутнє у версіях з 3-го по 7-ю, в стильовому рішенні використовувалося зображення пір`я. У Photoshop CS3 в іконі додатку і екрані-заставці використовуються букви з назви продукту «Ps» на синьому градієнтному фоні. Список нововведень включає в себе новий інтерфейс, збільшену швидкість роботи, новий Adobe Bridge, нові фільтри і інструменти, а також додаток Device Central, що дозволяє здійснювати попередній перегляд роботи в шаблонах популярних пристроїв, наприклад мобільних телефонів.

Останні версії включають в себе Adobe Camera RAW — плагін, розроблений Томасом Ноллом (Thomas Knoll), який дозволяє читати ряд RAW-форматів різних цифрових камер і імпортувати їх безпосередньо в «Photoshop».

Продовжити виконання лабораторної роботи